Mnozí z nás si pořídí chundelatého společníka. Psa, který je skutečně věrným a oddaným přítelem. Ačkoliv bychom s ním rádi trávili více času, musíme chodit do práce a chlupáč si musí po dobu naší nepřítomnosti vystačit sám.

Někteří pejsci to snáší celkem bez problémů a svou nepřítomnost jim páníček vynahradí po příchodu ze zaměstnání a o víkendech. Jiní odmítají být sami, jsou smutní, případně svou nespokojenost dávají najevo nežádoucím způsobem. Vytím, štěkáním, nebo poškozováním interiéru bytu. Právě pro tyto případy vznikly tak zvané „psí školky“, určené pro všechny pejsky, kteří potřebují celodenní péči, ale nejen pro ně. Navíc v mnoha z těchto zařízení můžete umístit své chlupaté kamarády jak přes týden, kdy jste v práci, tak zde mohou zůstat také po dobu vaší služební cesty nebo dovolené. Ačkoliv existuje celá řada psích hotelů, které jsou primárně určeny právě pro zajištění dlouhodobějších pobytů, psí školky se od nich liší. Nejen, že tu vašeho pejska ohlídají, ale pracovníci školky každému z nich věnují individuální péči a většina zvířat se sem vyloženě těší.

Pracovníci psích školek se rekrutují z řad milovníků psů. Často zde působí i externisté, kteří jsou například studenty veterinárních škol a takovéto působení je pro ně jak naplněním a dobrou zkušeností, tak také možností příjemného přivýdělku. Zájem o psí školky navzdory klesající platební síle obyvatelstva narůstá. Lidé, kteří jsou zodpovědní a připoutali k sobě živého tvora, se mu snaží zajistit co nejlepší podmínky pro šťastný život. Spokojený pes = klidný a rovněž tak spokojený páníček.

Přečtěte si:   ZOO Chleby - malá zoo, která má co nabídnout

Mnohé školky nabízí také různý program, doprovodné aktivity a služby. Někde zajistí vašemu pejskovi základní výcvik, jinde v něm usměrní jeho sklony k dovádění formou cvičení agility. A nabízené služby? Vašeho pejska vykoupou, ostřihají, v případě potřeby zajistí jeho doprovod k veterináři například na pravidelné očkování.

Podmínky pro přijetí pejska do školky jsou pevně dané. Psi musí být zdraví a kromě jiného školky v žádném případě nepřijímají psy agresivní. Takovýto jedinec dokáže narušit morálku celého psího „kolektivu“ a může být nebezpečím pro ostatní psy. Pracovníci psích školek jsou zkušení pejskaři, takže se o vašeho miláčka dokáží postarat na sto procent tak, abyste mohli být vy i on v  klidu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *