Carpet Orient Pattern  - Semevent / Pixabay

Jde o opravdu jedinečný kousek orientálního umění. A jako takový zkrátka ve vašem bydlení potřebuje prostor. Je to solitér, s tím se smiřte. A pokud chcete, aby ho návštěvy skutečně obdivovaly se vším všudy, nezbude vám, než mu celý interiér tak trochu přizpůsobit.

„Peršan“ můžete bez obav zařadit mezi tzv. moderní koberce. Díky své pestré paletě vzorů a stylů se totiž hodí opravdu do každé domácnosti. K mání jsou totiž jak tradiční provedení, tak i veskrze současné kousky. A s čím ho kombinovat?

Pohlídejte si opakování barev

Nenechte se zmást pestrým zdobením pravých peršanů. Stačí, když na ně během začleňování do interiéru použijete pravidlo tří. Jednoduše si vyberte tři barvy, jež se vám v jejich vzoru líbí a ty následně v místnosti zopakujte. Hodí se všechno – od výmalby, přes závěsy až po drobné dekorace.

Nejlepší je vždy kombinace s textiliemi, ale nejde o nepřekročitelné dogma. Důležité jsou vaše aktuální možnosti i celková koncepce bydlení. Z přírodních doplňků se hodí zejména dřevo. Velmi dobře ovšem může vypadat i kožešina, a to i ta vzorovaná. Určitě se nebojte kombinovat a hledat ideální řešení. Perské koberce vydrží při správné péči řadu let, takže vaše námaha určitě nepřijde nazmar.

Přečtěte si:   Uvažujete nad stavbou domu? 3 důvody, proč si na střechu dát fotovoltaickou elektrárnu

Náš tip: Objevte pravé perské moderní koberce – eshop – Buchara. Vybírat můžete podle konkrétní oblasti, ze které pocházejí, nebo se jednoduše nechat unést jejich krásou a volit podle srdce.

Předsíň je sázka na jistotu

Pokud nemáte na podobné interiérové hrátky náladu, pojměte celou koncepci perského koberce jinak a umístěte ho tam, kde opravdu vynikne – do předsíně. Velmi snadno na sebe strhne veškerou pozornost a poskytne vám žádaný perfektní první dojem.

A jeho nadměrného ošlapu se bát nemusíte. Skuteční „peršani“ totiž určitě nejsou jenom na ozdobu. Díky kvalitě provedení i pečlivě zvoleným materiálům toho vydrží opravdu hodně. Přesvědčte se o tom na https://e-shop.buchara.cz/moderni_koberce.

Home Interior Vertical Blinds - mploscar / Pixabay
mploscar / Pixabay
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *