Plánujete koupi nového koberce?
Plánujete koupi nového koberce?
quinntheislander / Pixabay

Ani dnes nemůžeme spolehlivě konstatovat, kde a kdy se vlastně koberec poprvé objevil. Některé zdroje tvrdí, že první koberce spatřily světlo světa zhruba před 5 000 lety, jiné naopak říkají, že takový starobylý koberec je mnohem mladším vynálezem. Ať už budeme věřit první nebo druhé variantě, zřejmě to nic nezmění na našem rozhodnutí jeden takový koberec pořídit.

Výhody a nedostatky koberců

Koberce jsou vůbec praktická věc! Nejen, že přinášejí do našich příbytků trochu toho „tepla domova“, také se starají o náš komfort. Přeci jen je příjemnější, když v třesknuté zimě naše nohy spočinou na příjemném hebkém koberci, než na studené laminátové podlaze či kachličkách. Navíc takové moderní koberce dokáží dodat interiéru šmrnc, ale i punc luxusu. Svých kvalit koberce také dosahují všude tam, kde je potřeba tlumit kročejový hluk, což zaručeně ocení zejména naši sousedé. Ale abychom byli nestranní, je potřeba zmínit také nedostatky, jež jsou s koberci neodmyslitelně spojené. Jde především o ulpívání nečistot a prachových částic, čímž trpí zejména alergici. Dnes již naštěstí existují moderní kusové koberce, které zajišťují komfortní prostředí i pro alergiky. Takové koberce jsou totiž vyrobeny z ekologického materiálu a speciálního vlákna, bez toho aby tímto utrpěla jejich vizuální stránka.

Přečtěte si:   Sanace zdiva a sanační práce

Víte, jak takový koberec vybírat?

Aby vám koberec sloužil pokud možno několik dlouhých let, je dobré držet se zásadních rad při jeho výběru a nákupu. Koberec vybírejte vždy u známých a ověřených prodejců, kteří jsou ochotni vám s výběrem poradit a pomoci v případě nejasností. Zajímavým tipem je v tomto případě e-shop Buchara, kde naleznete moderní kusové koberce i originální nepálské či perské koberce té nejvyšší kvality. V případě zájmu je možné nechat si vyrobit koberec na míru. Pro více informací neváhejte navštívit stránky www.buchara.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *