Chcete si výběr ložního povlečení maximálně usnadnit? Máme pro vás triky, které by vás možná ani nenapadly. Díky nim vyberete i v záplavě toho nejpestrobarevnějšího a nejlákavějšího zboží to opravdu nejlepší.

Výběr ochrany matrace v podobě prostěradla je prakticky stejně důležitý jako nákup postele. Pokud se totiž nebudeme během spánku cítit komfortně, nezaručí nám plnohodnotný odpočinek ani ten nejdražší designový kousek.

Když všechno souvisí se vším aneb kvalitní spánek

Největší vliv na celkovou životnost prostěradla má jeho gramáž. Čím je vyšší, tím více bavlny bylo na použitou látku spotřebováno. Nahuštěná vlákna pak lépe odolávají oděru i dalším nástrahám celonočního spánku. A po jakých bavlněných vazbách sáhnout?

Milujete teplo? Shánějte se po froté

Nejenom prostěradla, ale i polštáře, přikrývky, ručníky, televizní deky, župany – to všechno se ve znamení pohodlí odívá právě do měkoučkého froté. Aby bylo opravdu kvalitní, musí obsahovat 80 % bavlny a jen 20 % polyesteru. To je na udržení pružnosti až až a další vlastnosti přitom nejsou dotčeny.

Příjemně hřeje, takže se hodí zejména pro zimní měsíce nebo všude tam, kde mají lidé prostě rádi teplé hřejivé objetí. A jako bonus se můžete těšit z jeho vysoké savosti a snadné údržby. Froté se totiž nemusí žehlit a velmi rychle schne. Ráno vyperete a večer už lze zase povlékat.

Jemná klasika v podobě jersey

Ani tahle oblíbená textilie si s žehličkou právě nerozumí. A to i přesto, že hladkou a jemnou strukturu jersey tvoří výhradně 100 % bavlna, díky speciální technice tkaní se však nemačká a je velmi příjemná i na dotek. Kromě toho dokáží taková prostěradla díky své vysoké prodyšnosti regulovat tělesnou teplotu a působí v podstatě jako funkční prádlo. Na matraci si tedy může pohovět po celý rok.

A není problém je sladit ani s dalším vybavením ložnice – nabízejí se v mnoha barvách. Přesvědčit se o tom můžete třeba ve-shopu Vesna.cz.

Triky pro správný výběr prostěradla
Triky pro správný výběr prostěradla
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *