Dneska bych se s vámi ráda podělila o zkušenosti se službou AirBnB, kdy lidé nabízejí pronájem svého bytu v Praze i jiných městech, která jsou častým cílem turistů. Tato stránka vlastně spojuje lidi, kteří vlastní nemovitost na zajímavém místě a ty, kteří rádi cestují a chtěli by se v daném místě výhodně ubytovat. Tuto službu jsem využila již několikrát a vždy jsem byla spokojená, proto bych se s vámi ráda o své zkušenosti podělila.

Poslední dobou se na internetu články o AirBnB objevují poněkud často a ve většině případů je předmětem jejich dopad na ekonomiku – v jednom článku píší, kolik peněz tím ČR získá, ve druhém jak na tom stát prodělává. Nedokážu to relevantně posoudit, protože nejsem žádný ekonom. Co ale vím je, že to na AirBnB vrhá špatné světlo a to si dle mého názoru nezaslouží.

Jak pronájem bytu přes AirBnB funguje?

Do vyhledávače zadáte, kam, kdy a v kolika lidech chcete jet. Objeví se vám stránka s nabídkami seřazenými podle toho, jak moc odpovídají vaším zvoleným kritériím. Vy si jen vyberete, co se vám zamlouvá nejvíce – lokalita, objekt, hodnocení, cena atd. Následně si vyberete datum a online vše koupíte. Zaplatíte uváděnou cenu za objekt na noc (případně za osobu za noc) + částku, kterou platíte službě AirBnB za zprostředkování + případné poplatky např. za úklid. Výši tohoto poplatku si stanovuje sám majitel objektu.

Samozřejmě i vy můžete nabízet svůj byt, dům nebo chatu jiným lidem za poplatek. Buď stále, nebo když jste zrovna na delší dobu pryč.

Výhody

Výhodou může být určitě cena, ale také nemusí. Záleží na tom, kam vyrazíte a také s jakým typem ubytování danou cenu srovnáváte. Například když cestuje jeden člověk a ještě lowcostově, tak se mu to moc nevyplatí. Když jste však velká rodina, často můžete ušetřit nemalé peníze.

Možností, kde se ubytovat je mnoho. Můžete bydlet v bytě s kuchyní a balkónem, v domě s bazénem nebo v domech atypických, mimo turistická centra nebo naopak přímo v nich. Tím chci říci, že si skutečně můžete vybrat přesně to své a pokud netrváte na co nejvíc lowcost cestování, tak za dobrou cenu obvykle seženete nadprůměrný byt či pokoj.

Přečtěte si:   Investice do aktuálně oblíbeného zlata se opravdu vyplatí

Další výhodou je, že bydlíte u místních. Nasajete tak místní atmosféru, objevíte skvělá místa v okolí (která mohou běžným hotelovým turistům zůstat skryta) a možná dostanete i pozvaní k večeři. A co vy víte, třeba si najdete kamarády na druhém konci světa. Také se však může stát, že se s majiteli třeba vůbec nesetkáte, nebo si jen podáte ruku při předávání klíčů.

Bezpečnost

Většina lidí je k takovýmto službám skeptická hlavně kvůli bezpečnosti. Tyto služby fungují na principu vzájemné důvěry. Každý hostitel dostává od minulých ,,zákazníků“ hodnocení, které je všem přístupné. Můžete si tedy vybrat někoho, kdo má několik pozitivních hodnocení (hostitel, ubytování) a riziko, že nebudete spokojeni nebo se vám dokonce něco stane, tak snížit na minimum. Můžete si také vybrat jako hostitele ženu nebo rodinu, když se tak budete cítit bezpečněji.

Rada do začátku

· Řekněte vašemu hostiteli, že je to vaše první zkušenost a on vám určitě vše rád vysvětlí, abyste byli spokojeni oba dva.

· Až si budete zamlouvat pokoj, nezapomeňte o tom hostitele uvědomit – proč a co tam plánujete dělat apod. Může se totiž stát, že dané ubytování nebude s ohledem na vaše plány ideální volbou.

· Domluvte si předem předání klíčů, abyste pak nemuseli nic řešit na místě a ve stresu.

· Zjistěte si, jakým způsobem máte komunikovat s hostitelem po vašem příjezdu, obzvlášť pokud on bydlí někde jinde.

Přečtěte si i další tipy na ubytování přes AirBnB.

Až doposud mám s AirBnB pouze dobré zkušenosti. Třeba když mi na pokoji chyběl fén, tak jsem se o tom hostiteli jen tak mezi řečí zmínila a druhý den už jsem ho měla k dispozici. Zkrátka si myslím, že stojí za to tuto službu vyzkoušet, abyste si mohli udělat názor sami.

Máte sami nějakou zkušenost s AirBnB, nebo jste zatím tuto formu ubytování nevyzkoušeli?

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *