Sofa Living Room Interior Design  - we-o_rd35qlqp7yqyp0thf / Pixabay

Obývací pokoj je místem, kde se zdržujeme pravděpodobně nejčastěji. Abychom si však čas strávený zde užili opravdu naplno, měla by středem našeho výběru být dobrá sedací souprava, poskytující plnohodnotné pohodlí po všech stránkách. A na co si při jejím výběru dát pozor?

Rozhodně byste se neměli zaměřovat jen na design svého nového nábytku. Existují totiž mnohem důležitější kritéria, podle nichž je nutné sedací soupravy vybírat.

Aby vám vaše nová společnice dlouho vydržela

Tím prvním, co by měla vaše nová sedačka mít, je určitě pevná konstrukce. I když některé méně důležité části mohou být vyrobeny z dřevotřísky, kvalitní jádro si žádá masiv a kovové prvky. Samozřejmě záleží také na tom, kolik lidí bude tento kus nábytku užívat.

Pořizovat takto bytelné sedačky do rodiny dvou mladých sportovců je nejspíš zbytečné. Na druhou stranu se vždy vyplatí mít nějakou tu rezervu navíc pro strýčka Příhodu.

Přečtěte si:   Perský koberec v interiéru – jak mu umožnit vyniknout?

Vybírejte takovou, na kterou se pohodlně vejde celá rodina

Velká sedačka se nehodí jen pro velké místnosti – naopak. Moderní rohové modely nebo třeba ty ve tvaru písmene U či L se uplatní i v omezeném prostoru. Mohou totiž tvořit i jakýsi předěl mezi jednotlivými zónami obývacího pokoje. Snadno tak s jejich pomocí oddělíte pracovní a odpočinkový koutek nebo zónu pro fitness. A to bez jakýchkoliv dalších přepážek.

Chtějte nábytek, jež lze také snadno vyčistit

A jak na to? Volte takový potah na sedačku, který je snadno omyvatelný. Moderní textilie kupříkladu z mikrovlákna pomáhají nečistoty dokonce odpuzovat, takže jakékoliv znečištění snadno vyčistíte mokrým hadrem.

Pořídit si samozřejmě může i speciální přehoz na sedačku, a to nejlépe ve více variantách. Ochrání tak váš nábytek před jakoukoliv újmou a jako bonus prostou změnou textilie docílíte přesně takového vzhledu, jaký chcete. A kde vsadit na širokou nabídku? Vyzkoušejte Nabytekforum.cz.

Furniture Couch Blinds Curtains - Femke_Pax / Pixabay
Femke_Pax / Pixabay
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *