Klasické otočné dveře najdete ve všech domácnostech. Pokud vám ale prostory v interiéru nedovolují mít tento typ interiérových dveří nebo pokud chcete mít dveře, které jsou praktické i neotřelé, sáhněte po posuvných interiérových dveří. Prozradíme vám, v čem spočívají jejich výhody.

Zvolte si vhodný typ posuvných dveří

Praktičnost posuvných dveří spočívá v tom, že dveřní křídla při otevření neopisují kružnici, ale posouvají se po přímce podél stěny. Tím vám ušetří spoustu místa. Na vás je rozhodnutí, jaký typ posuvných interiérových dveří zvolíte. Široký výběr posuvných dveří najdete u společnosti Plancher, kde si můžete vybrat nejen materiál dveří, ale také jejich povrchovou úpravu nebo typ prosklení. Celou nabídku si pak můžete prohlédnout zde.

Posuvné dveře na stěnu – jsou výborným řešením pro už hotové interiéry, ve kterých není možné provádět stavební úpravy. Dveřní křídla se jednoduše posouvají po kolejnicích podél stěny a jsou viditelná jak v uzavřeném, tak v otevřeném stavu. Můžete popustit uzdu fantazii a s pomocí posuvných dveří podél stěny vytvořit netradiční designový prvek v domácnosti.

Posuvné dveře do pouzdra – jak už název napovídá, tyto dveře se také posouvají, ale zajíždějí do stavebního pouzdra a po otevření jsou dveřní křídla skrytá. Tento typ posuvných dveří je dobré naplánovat už při stavbě domu či rekonstrukci bytu, protože vyžadují stavební úpravy při tvorbě pouzdra a je tedy potřeba počítat s jeho umístěním. Na druhou stranu budou dveře pěkně skryté.

Klady posuvných dveří oceníte každý den

Zejména ti, co mají menší dispozice interiéru ocení, že posuvné dveře nezabírají při otevření zbytečný prostor, čímž ušetří cenné metry. Hodí se i tam, kde by se o sebe otočné dveře opíraly, jako je tomu často u toalet a koupelen, které bývají umístěny blízko sebe. Také v úzkých chodbách se posuvné dveře dobře uplatní – díky nim vytvoříte čistý prostor, kde nebudou dveřní křídla zavazet.

Přečtěte si:   Stahovací pásky najdou v dílně, v domácnosti i na zahradě široké uplatnění

Posuvné interiérové dveře se ale skvěle uplatní i ve větších interiérech. Mohou sloužit jako dělící prvek mezi kuchyní, jídelnou a obývákem. Svou službu udělají i tam, kde bývají dveře většinu času otevřené a otočné dveře by nepůsobily pěkně. S posuvnými dveřmi můžete vytvořit elegantní domácnost s jednoduchými a čistými liniemi.

Jedinou nevýhodou posuvných dveří je jejich menší schopnost těsnit, protože naplno nepřilnou ke stěně, na které jsou nainstalované. Proto je vždy potřeba počítat s tím, že budou propouštět více hluku.

Vyzkoušejte tyto posuvné dveře a nechte prostor dýchat

Máme pro vás několik tipů na posuvné interiérové dveře, které budou ozdobou každého interiéru.

Interiérové dveře značky Erkado můžete mít jak v posuvné, tak v klasické otočné variantě. Díky tomu si můžete celý interiér sladit do jednoho designu i přesto, že budete potřebovat zkombinovat oba typy dveří. Krásné jsou třeba interiérové dveře Erkado Povojnik v dekoru světlého dřeva s důmyslným prosklením.

Kvalitní interiérové dveře najdete i u značky Porta a rovněž si můžete vybrat, zda budete chtít otočnou nebo posuvnou variantu. Pokud je váš interiér moderní, určitě mu budou slušet dveře Porta Doors Porta Line v tmavém dekoru s dekoračním prvkem v podobě hliníkové intarsie.

Slaďte si interiér tak, jak budete chtít, a užívejte si volnosti prostoru s posuvnými interiérovými dveřmi.

Přečtěte si také: Tři tváře ekologicky šetrné vinylové podlahy Conceptline

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *