Během dne dostává nejen naše fyzická stránka, ale také ta psychická pořádně zabrat. I proto bychom si měli zakládat na kvalitním spánku, který bude trvat minimálně sedm hodin. Během spánku totiž dochází k celkové regeneraci organismu, která je nadmíru důležitá. Jenže jak spánek podpořit? Jak zvýšit kvalitu našeho spánku a tím zlepšit i kvalitu našeho života? Odpověď se ukrývá v kvalitní matraci.

Latex nebo pěna?

Nejeden odborník se shoduje na tom, že základem kvalitního spánku je především dobrá postel, a to včetně kvalitního roštu a kvalitní matrace. Za nejvhodnější matrace jsou považovány latexové matrace a také pěnové matrace, a to z toho důvodu, že mají tendenci se plně podvolit a přizpůsobit lidskému tělu. Tato vlastnost je skutečně skvělá, protože jen tak se během spánku uvolní i páteř, klouby a také veškeré svaly a další orgány.

Při výběru matrace pamatujte hlavně na její tvrdost

Možná si říkáte, jak si z takového množství matrací, které se na trhu nachází, vybrat tu pravou. To snad není v lidské moci vybrat si napoprvé tu, která bude zádům, kloubům a obecně celému tělu plnohodnotně vyhovovat. Roli při výběru hraje několik kritérií, ale pravdou je, že tím nejdůležitějším kritériem je samotná tvrdost matrace.

Přečtěte si:   Zelené stěny – krásný dekorační prvek, který zlepší klima v interiéru

Tvrdost matrace se vybírá podle toho, jak bude matrace zatížena. Zatímco příliš tvrdá matrace by mohla deformovat páteř člověka, příliš měkká může docílit stejného účinku. Tím největším poradcem bude poloha, ve které spíte. Pakliže spíte na boku nebo na břiše, vhodná pro vás bude matrace měkčí, která se vám lépe podvolí. Jestliže upřednostňujete spánek na zádech, ideální pro vás bude matrace tvrdší.

V každém případě nejlépe uděláte, pakliže si matraci vyzkoušíte. Zkušební dobu dokonce nabízí i mnohé e-shopy, které matraci dopraví až před dveře a vy pak máte určitou dobu na to, abyste matrace otestovali.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *