Rádi byste své neskladné a těžké kovové kontejnery nahradili nějakým lepším, ovšem stejně spolehlivým řešením? Moderní doba alternativám přeje, a to i v případě, že dáváte přednost ekologickým obalům.

Skládací plastové kontejnery vám nabídnou skvělé vlastnosti, díky nimž bude vaše logistika efektivnější jak v krátkodobém, tak i dlouhodobém horizontu. V první řadě zavrhují jednorázovost – pořizování stále nových a nových kontejnerů totiž jakoukoliv zakázku značně prodražuje. A co tedy s tím?

S velikostí skladovacích prostor si už starosti dělat nemusíte

Moderní plastové palety mají ve skladech už své pevné místo. A bylo tedy jen otázkou času, kdy je doplní i jejich „bratříčci“, určení pro přepravu mnohem větších nákladů. Ano, máme na mysli kontejnery.

Ovšem zatímco plastová paleta je na skladování náročná pořád stejně, ty správné kontejnery lze v době, kdy je právě nebudete potřebovat, jednoduše složit a uschovat. Neztrácíte tak čas obtížnou manipulací s objemnými kontejnery, což vaši práci maximálně zefektivní. Reverzní logistika se tak rázem stane hračkou.

Gitterboxy už nejsou jediným řešením

Kovové kontejnery se dlouho těšily přízni zákazníků zejména kvůli své masivnosti a pevnosti. Ovšem jejich nevýhody se nedaly přehlédnout – kromě vysoké hmotnosti šlo také o náchylnost ke korozi. A ve hře byl také zbytkový magnetismus vzniklý při manipulaci, který mohl poškodit např. elektroniku. A jak už asi tušíte, něčím podobným se plastové kontejnery zabývat nemusí. Přitom nabízí velmi podobné dispozice jako kontejnery kovové.

Přečtěte si:   SEO analýza webu

Skládají se z několika jednoduchých částí a každou z nich lze v případě potřeby dokoupit u výrobce a vyměnit. Vydrží vám sloužit 10 let a po této době je lze plně recyklovat. Musíte je však pořídit u toho správného specialisty.

Tím je značka Schoeller Allibert, jež v tomto oboru udává trendy již řadu let. Hladké stěny jejich kontejnerů poskytnou převáženému materiálu či zboží perfektní ochranu po všech stránkách. Odolný plast rovněž odolá působení celé řady agresivních látek (zejména kyselin a olejů). Omezen je pouze teplotně. Do skládacích plastových kontejnerů nelze vkládat předměty, zahřáté na více než 80 °C. Samozřejmě krátkodobé vystavení působení horké vody (90 °C) není problém. A bez potíží snáší i mrazy a to až do – 20°C.

Návratnost investice je garantována

A jak je to s jejich nákupem? Pořízení plastových kontejnerů je co do financí trochu náročnější než u jejich kovové nebo dřevěné alternativy. Ovšem dle průzkumů se vám tato investice vrátí zhruba do jednoho roku, jakmile je plně zahrnete do své logistické přepravy. Další peníze vám pak ušetří jejich odolnost a snadná opravitelnost.

A ještě jednu vlastnost plastových kontejnerů je třeba zmínit – efektivní sledování. Vysokofrekvenční elektromagnetické vlny používané u moderních čipů totiž nestíní žádný kov. Každý kontejner tak snadno identifikujete hned napoprvé.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *