To Dream Aspirations Aims Sleep  - Elf-Moondance / Pixabay

Jestli neovládnete umění správného zatemnění, větrání a vybavení ložnice, čekají vás horké noci plné převalování a potu. Žádný strach – v článku se dozvíte vše potřebné.

Vzduch se vlní horkem, vy sotva udržíte oči otevřené a těšíte se, až si lehnete. Jenže jakmile se svalíte do postele, začnete se ještě víc potit a kvůli vedru nemůžete usnout. Pokud se vám to povede, každou chvíli se budíte a vstáváte snad ještě unavenější.

A čeká vás další horký den…

Správné zatemnění je základ

Představte si sluneční paprsky jako armádu útočící na vaši ložnici. Pokud ji chcete ubránit, musíte ji dobře opevnit. Respektive zatemnit. Na léto jsou vhodné hlavně závěsy, předokenní rolety nebo bambusové žaluzie.

Klasické kovové žaluzie sice slunce dovnitř nepustí, ale ohřívají se a s nimi celý interiér.

V noci přichází čas větrat

Pokud necháte přes horký den otevřené okno, v podstatě zvete vedro k sobě domů. S větráním proto počkejte až na večer, kdy teplota venku klesne. Pak otevřete alespoň ve dvou místnostech okna dokořán a udělejte průvan. Vzduch se rychle vymění a teplota v ložnici bude příjemnější.

Přečtěte si:   Jakou si vybrat venkovní dlažbu?

Správné větrání má ale dvě další zásady. Při průvanu patří do oken a dveří zarážky, jinak by je mohl náhlý poryv větru přibouchnout a rozbít. Do oken jsou vhodné i sítě proti hmyzu, jinak si v noci místo klidného spánku užijete pískání komárů a bzučení much. Jestliže sítě nemáte, v celém bytě alespoň zhasněte.

Vzhůru do postele!

Celý den jste měli zatažené závěsy a večer jste důkladně vyvětrali. Aby vaše úsilí nevyšlo vniveč, zbývá mít už jen správně vybavenou postel.

Firma PiCaSo Manufactury, která se zaměřuje na výrobu a prodej ložního vybavení z inovativních materiálů, nabízí například matraci Clima SYSTEM. Ta je vyrobena z antibakteriální pěny a skvěle odvětrává. Ani lidé, kteří se nadměrně potí, se tak nemusí bát nadměrné vlhkosti a množení roztočů.

Svou roli hraje také správná přikrývka a funkční polštář, jako je COOLMAX ORIGIN. Skvěle odvádí vlhkost díky patentované povrchové úpravě Coolmax® Fabric™ a samozřejmě má i pratelný potah.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *