Roof Tile Rain  - TienLap / Pixabay

Již delší dobu se mluví o tom, že je potřeba začít šetřit s vodou. Toho by se mělo docílit používáním dešťové vody namísto té užitkové. Nemusíte se ale bát, tato voda by se měla používat pouze na zahradě a v budoucnu i k splachování toalet. Jak můžete k šetření vody přispět i vy?

Užitková voda na zahrádku nepatří

V naší republice se stále objevuje nešvar v podobě zalévání záhonů užitkovou vodou, kterou bychom mohli využít mnohem lépe. Většina zahrádkářů si navíc neuvědomuje, že tímto jednáním rostlinám více škodí, než aby jim pomáhali. Proto abychom mohli užitkovou vodu používat, musí být čištěna chemikáliemi, které rostlinám neprospívají, což může vést někdy i k jejich úhynu.

Začněte sbírat dešťovou vodu

Jedním z možných řešení je sbírání dešťové vody, kterou můžete následně využívat například k zalévání. Takováto voda je čistá a neobsahuje, žádné toxické látky, které by rostlinám vadily. Vaše pěstitelské skvosty, tak budou moci i nadále růst.

Přečtěte si:   3 tipy pro klidný spánek v parném létě

K tomu abyste mohli začít dešťovou vodu sbírat budete potřebovat hned několik nádob, do kterých budete moci vodu schraňovat. Ideální volbou jsou především plastové sudy, které můžete jednoduše postavit pod okap a nechat do nich odtékat dešťovou vodu.

Při nákupu nádob na vodu hleďte na kvalitu

Nákup nádob na vodu není zas tak jednoduchý. Pokud se rozhodnete pořídit si plastové sudy, měli byste se přesvědčit, že budou opravdu kvalitní. Jedná se totiž o dlouhodobou investici do budoucna, která by nedávala smysl, kdybyste o sud přišli do pár let.

Pokud hledáte kvalitu, můžeme vám doporučit českého prodejce přepravních a obalových materiálů PK Group. Ten kromě velkých sudů na vodu nabízí i další sortiment nádob a materiálů pro skladování, které využijete nejen na zahradě.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *