Jak si představujete svůj volný čas, když venku panuje hezké slunečné počasí? Dovádění ve vodě by jistě nebylo marné, dokonce potěší všechny věkové kategorie. Různé modely bazénů se stále častěji objevují na zahradách, kde se relaxuje nejlépe.

Správný bazén k vašemu domu

V současné době si vyberete bazény v různých cenových relacích, tudíž lze potěšit i osoby, které nevydělávají mnoho peněz. Vaše rozhodnutí by se mělo týkat hlavně toho, zda upřednostnit zapuštěný, nebo nadzemní bazén. U každého typu najdete nějaké výhody a nevýhody, tudíž zvažte, jaký bude pro vaši situaci vhodnější.

Zapuštěný bazén se neobejde bez jednorázových terénních úprav a pořizovací cena bývá v porovnání s nadzemními vyšší. Ovšem počítejte s tím, že si v něm užijete komfortnější koupání. K dalším přednostem patří variabilita, odolnost materiálů, pohodlné vstupování do vody, jednodušší čištění a dlouhodobá životnost. Také nebudete mít mnoho práce se zazimováním a odzimováním. Navíc prodloužíte koupací sezónu, když si necháte vybudovat zastřešení.

Nadzemní bazény vás tolik finančně nezatíží, protože se pořizují za nižší náklady. K plusům patří jednoduchá manipulace a instalace.

Maximální komfort u bazénu

Samotný bazén s vodou je jistě velké lákadlo, ale k ještě lepším zážitkům a relaxaci pomohou zajímavé doplňky.

Bazénové příslušenství zahrnuje také sortiment k péči o něj, abyste mu nejen prodloužili životnost, ale využívali vodu bez různých nečistot. K nejčastěji pořizovaným se řadí tepelná čerpadla, chemie a filtrace. Nechybí ani několik modelů bazénových vysavačů, a to jak v plně automatické podobě, tak v ruční a poloautomatické. O správnou cirkulaci se starají trysky a skimmery, které také umí sbírat nečistoty na hladině, do doby, než klesnou na dno. Tímto způsobem se předchází tvorbě mikrobů a řas.

Bazén vám přinese veselé zážitky
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *