House Home Ownership Domestic  - 472301 / Pixabay

Víte, co všechno dnes umí domovní zvonky? Blikají, vibrují, k jednomu zvonku lze pořídit více tlačítek, dokonce si do zvonku můžete nahrát i vlastní melodii. Zvonek už tak nemusí znít jako otravná siréna.

Když přemýšlíte nad tím, jaký zvonek si před své domovní dveře pořídit, musíte se rozhodovat o relativně velkém množství věcí, vezmeme-li v úvahu, o jak banální zařízení se jedná.

Základní výběr spočívá v rozhodnutí, zda si pořídíte zvonek drátový nebo bezdrátový. U drátového zvonku je nutné instalovat drát mezi zvonkovým tlačítkem a krabičkou, ale budete mít jistotu, že vám zvonek bude zvonit vždy a na jakoukoli vzdálenost. U bezdrátových zvonků dráty nejsou potřeba, hrozí vybití baterií ve zvonkovém tlačítku nebo ve zvonkové krabici (pokud nemá napájení z elektrické sítě). Také dosah bývá omezený.

Následujících 5 tipů na zvonky od společnosti Tympolplus vám rozhodování pomůže usnadnit. A možná se i dozvíte o funkcích, které byste u zvonků nečekali, ale jejich používání vám dokáže zpříjemnit život.

Zvonek, který vás nemusí rušit

Co je to za zvonek, který nezvoní, říkáte si? Občas vám ale přijdou vhod chvíle, kdy jste v naprostém klidu a máte jistotu, že vás doma nikdo nevyruší. Přesně to vám přinese funkce vypnutí na určitý čas, kterou právě domovní zvonek Bim Bam GNT-921/N s vypínačem nabízí.

Tento zvonek se řadí mezi drátové zvonky, tedy ty, které vyžadují neustálé připojení ovládacího tlačítka i zvonicí krabičky do elektrické sítě. Nabízí 2 různé melodie.

Zvonek s možností nahrání vlastní melodie

Opět se pohybujeme v oblasti drátových zvonků. Zvonek REKORDER DNU-210 s vlastní melodií vám umožní nahrát a přehrát, cokoliv chcete. Buď si vyberete některou z přednastavených melodií, nebo si pomocí mikrofonu, případně audio vstupu, nahrajete vlastní hlas, zvuk či melodii. O tom, že se k vám někdo chystá, vám tak může dávat vědět například až 60 vteřin vaší oblíbené písničky.

Bezdrátový zvonek Bulik II

Nyní se překlápíme do kategorie bezdrátových zvonků. Znamená to, že se budete muset starat o to, aby baterie, která se minimálně v tlačítku zvonku musí nacházet, byla neustále nabitá. Jinak se k vám vaše návštěva vůbec nemusí dozvonit. Výhodou takového zvonku je, že krabičku, která zvoní, si můžete vzít kamkoliv s sebou či k ní připojit více tlačítek. Snazší je také umístění zvonku, nevyžaduje žádné stavební úpravy. Rovněž umožňuje zcela vypnout zvuk a má optickou signalizaci

Bezdrátový zvonek Bulik II DRS-988H je v tomto případě napájený pěti AAA bateriemi. Tři slouží pro napájení zvonku, další dvě pro ovládací tlačítko. Vydržet by měly 12, respektive 24 měsíců. Kromě bezdrátové varianty existuje i ta do zásuvky.

Zvonek, který funguje i pod vodou

Velmi unikátní je tlačítko zvonku Rumba ST-370. Kromě toho, že nevyžaduje žádné napájení, je vysoce odolné proti vodě. Dokonce funguje i pokud je zcela ponořené pod vodou. Pokud zvonek samotný opatříte trojicí AAA baterií, bude vám přehrávat jednu z až 32 melodií.

Zvonek, který svítí a vibruje

Posledním doporučením z kategorie bezdrátových zvonků je tip na zvonek Vibro ST-229. Ten demonstruje, že existují i jiné způsoby, jak vám dát vědět, že někdo stojí před vašimi dveřmi. Kromě klasického zvuku tak umí činit i pomocí světelné signalizace či vibrací. Zvonek Vibro je proto vhodný i pro rodiny s malými dětmi, kde není hlasité zvonění žádoucí, či pro neslyšící.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *