Islamic Islam Muslim Finance Money  - ryuzakiahmad / Pixabay

Za poslední dva roky prošla celá společnost velkými změnami. Nejprve nás silně zasáhla pandemie koronaviru, která ovlivnila život nejen každého jednotlivce, ale i firem a kompletního fungování společnosti – neustálé lockdowny a nejrůznější proticovidová opatření tvrdě zasáhly ekonomiku, což ovlivnilo růst inflace. Aby toho nebylo málo, vstoupila do hry válka s Ukrajinou, která celou situaci ještě zhoršila. Nyní se nacházíme v době, kdy je inflace nejvyšší za posledních deset let, a podle odborníků se očekává, že nadále poroste. Uspořené peníze tak rychle ztrácejí na hodnotě, a proto je třeba začít okamžitě jednat, abyste si jejich hodnotu co nejvíce uchovali.

Jak ochránit peníze před inflací?

Možností, kam investovat volné finanční prostředky, je celá řada, nicméně mnoho z nich už dnes není výnosných. Běžné spořicí účty zdaleka nezvládnout vyrovnat inflaci, akcie jsou velmi rizikové, cena zlata stagnuje a stává se nedostatkovou komoditou. Ještě stále se vyplatí investice do nemovitostí, jejichž ceny jsou ale vystřeleny opravdu vysoko a nabídka neodpovídá poptávce. Ve hře tak zůstávají víceméně pouze cenné papíry neboli dluhopisy. Ty státní jsou však zúročeny poměrně nízkou sazbou a navíc je investice do nich dlouhodobého charakteru. Proto je vhodné zaměřit se spíše na firemní dluhopisy, které nabízejí značně vyšší zúročení. Vyzkoušet můžete například investici s Uniprospe.eu, která zúročí vaše vložené prostředky téměř o 10 %.

Přečtěte si:   Pracujete v Rakousku? Můžete mít přeplatek na daních a ani o tom nevíte

Proč se vyplatí investovat do dluhopisů?

Pokud jste o společnosti Uniprospe.eu ještě neslyšeli, pak vězte, že se jedná o firmu, která se zaměřila na ekologickou likvidaci ojetých pneumatik pomocí pyrolýzy, ze kterých následně získává druhotné suroviny v podobě plynu, oleje a uhlíku. Tento proces však vyžaduje složité technologie, které jsou náročné i finančně, a proto se Uniprospe.eu rozhodlo investovat je ze zapůjčených peněz od investorů. Investice s Uniprospe.eu do dluhopisů společnosti má pak hlavně tu výhodu, že neváže investované peníze dlouhou dobu a zároveň poskytuje pevnou úrokovou sazbou 9,5 % p.a. s výplatou úroků každého půl roku. Nominální hodnota jednoho dluhopisu je 30 000 Kč se splatností investované částky k 31. 12. 2022, takže už na konci letošního roku můžete získat své zúročené peníze zpět a investovat je dále.

Nechcete-li přijít o své úspory, rozhodně je investujte, aby se dále zhodnocovaly. Při každé investici je však třeba postupovat s rozmyslem a investovat jen tam, kde to má opravdu smysl. A dluhopisy tento smysl mají.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *