Tubing Plumbing Heating Work  - 5317367 / Pixabay

V posledních letech lze zaznamenat značně zvýšenou poptávku po zařízeních, která přispívají ke snižování spotřeby elektrické energie, menšímu zatěžování životního prostředí, zároveň také k většímu komfortu majitelů domácností a firem. Jedním z dobrých příkladů jsou tepelná čerpadla. Možnosti jejich využití se díky neustálé inovaci rozšiřují.

Tepelné čerpadlo v domácnosti

Mnoho novostaveb, ale i starších rekonstruovaných rodinných domů dnes má nainstalované tepelné čerpadlo, které svým majitelům snižuje náklady na provoz domácnosti. Kvalitní tepelná čerpadla pro rodinné domy dokážou výrazně snížit spotřebu elektřiny ze sítě. Pomáhají levně a nenáročným způsobem vytápět (potažmo v létě i chladit) objekt, ohřívají pitnou a užitkovou vodu. To vše díky tomu, že si „berou“ potřebnou energii z obnovitelných zdrojů. V závislosti na konkrétním typu jde o energii odebranou ze země (povrchově či pomocí hlubinného vrtu), vody či vzduchu. V domácích podmínkách se asi nejvíce aplikují tepelná čerpadla vzduch – voda, případně země – voda.

Průmysl a tepelná čerpadla

Stále více firem si začíná uvědomovat nutnost investic do moderních zařízení, mezi něž tepelná čerpadla pro průmysl rozhodně patří. Ve velkých provozovnách a halách dokážou levně chladit místnosti, po napojení na vytápěcí systém v zimě naopak přispívají k patřičnému tepelnému komfortu, který ocení všichni zaměstnanci.

Přečtěte si:   Na co si dát při výběru saténového povlečení pozor

Špičková tepelná čerpadla pro průmysl i domácnosti nabízí značka MasterTherm. Její produkty při provozu nijak nepoškozují životní prostředí, neboť nedochází k žádné exhalaci popela a CO2 do ovzduší. Nová zařízení, jež jsou určena pro domácnosti, se navíc dají pořídit cenově výhodně, pokud na ně dostanete státní dotaci, a to kupříkladu z programu Zelená úsporám.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *