wall with broken bricks

Před každou zimou si jistě mnoho z nás říká, co lze u dělat proto, abychom během zimních měsíců co možná nejméně topili, avšak zároveň pobývali v příjemně vytopených místnostech. Letošní zima není výjimkou, naopak. Tuto otázku si klade s ohledem na okolnosti mnohem více lidí.

Na následujících řádcích se nebudeme věnovat obecným radám týkajících se vytápění, šetření, či úspor. Zaměříme na jeden specifický problém a tím je hydroizolace zdiva, která má jistě veliký vliv na udržení teploty v objektu a s tím spojený i komfort bydlení.

Průnik vlhkosti do objektu

Kvalitně odvedená práce při výstavbě objektu, při které se myslí na hydroizolaci a aplikaci opatření proti průniku vlhkosti, nechá své majitele mnoho let v klidu a teple spát. Problém nastává ve chvíli, kdy se na hydroizolaci zapomnělo nebo se neprovedla odborně. Velmi často se tak stává u starších objektů. Bohužel ani nová výstavba není vždy ve stoprocentním stavu.

Pokud nám do zdiva proniká vlhkost, pak je zřejmé, že s vlhkostí přichází i chlad. Chlad, který se neprojevuje jen pocitově, ale dokonce vizuálně, kdy ve spolupráci s vlhkostí vytvoří na vnitřních stranách zdí nehezké mapy. A to je vše doprovázeno ještě nepříjemným zápachem. Vlhkosti pronikne z vnější strany do zdiva a stále a vytrvale poškozuje samotné zdivo. Udržet tak v místnosti konstantní teplotu bez pravidelného a intenzivního topení je prakticky nemožné.

Přečtěte si:   Nevíte si rady, jak začít šetřit vodu? Zkuste místo té užitkové používat dešťovou

Sanace zdiva

Řešení v takovémto případě mohou nabídnout až sanační práce. Právě sanace vlhkého zdiva je cesta, jak se s vlhkostí spolehlivě vypořádat. Smyslem sanace zdiva je dodání hydroizolační hmoty do jeho nitra. Vznikne tak nová kvalitní a zejména odolná bariéra, která kromě zpevnění zdiva dokáže i průniku okolní vlhkosti zabránit.

Takovýto postup bývá účinný za jednoho předpokladu – sanační práce jsou provedeny odborně a správně. Přeci jen se jedná o zásadní zásah do zdiva, které tvoří plášť celého objektu. Nezpůsobilým přístupem by se mohlo stát, že namísto provedené hydroizolace bude zapotřebí povolat statika.

Odborný přístup

Jak již bylo zmíněno v předchozím odstavci, k hydroizolačním pracím, které v sobě zahrnují i zásah do zdiva, se rozhodně vyplatí povolat odborníka. Jen ten totiž může garantovat, že se dílo podaří a vlhkost ve zdivu bude minulostí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *