Sex je takový, jaký si ho člověk udělá. A zatímco někomu vyhovuje jedna a tatáž poloha praktikovaná po celý život, jiný rád experimentuje. Pokud patříte spíše do druhé skupiny a rádi byste v ložnici či kdekoliv jinde vyzkoušeli něco zbrusu nového, neprobádaného, dejte šanci BDSM. Máte-li o dané oblasti jakékoliv pochybnosti, přečtěte si tento článek. Prozradíme vám, proč jsou příznivci specifických sexuálních disciplín mnohem spokojenější než většinová populace.

Proč BDSM alespoň vyzkoušet?

V roce 2019 vyšla v Journal of Sexual Medicine studie, která poukázala na vyšší spokojenost se sexuálním životem u párů, které praktikují BD či SM. Z analýzy vyplynulo, že mezi sebou upřímněji a otevřeněji komunikují, a proto při hrátkách nezažívají úzkost. Takový způsob komunikace je ostatně u BDSM naprosto klíčový, protože praktiky zahrnují nestandardní aktivity, jež by mohl někdo vnímat jako ponižující, zahanbující či jinak nepříjemné.

Ujasněte si, po čem skutečně toužíte?

Než začnete bez rozmyslu nakupovat BDSM pomůcky, seznamte se skutečnou podstatou praktik, které pojem zahrnuje. Promluvte si s partnerem o tom, co vás konkrétně vzrušuje. Svět BDSM je velmi pestrý a představy jeho příznivců se mnohdy velmi liší. Je to ostatně patrné i ze samotné zkratky, která v sobě obsahuje tři základní podtypy. Podstatou B D (Bondage and Discipline) je svazování a poslušnost, D S staví na dominanci a submisivitě – a S M zahrnuje sadistické a masochistické potěšení.

Přečtěte si:   Nemoc zvaná žárlivost

Zatímco některé páry posouvají sexuální hrátky do extrémů, jiným stačí lehké dráždění partnera. Za BDSM praktiku lze ostatně považovat i to, když svázaná žena pozoruje, jak se muž ukájí pomocí umělé vagíny.

Resumé? Ještě než se pustíte do neprobádaných vod, podívejte se společně na BDSM filmy či porno, ujasněte si své představy – a především se dohodněte na limitech. Páry obvykle mají nějaké to záchranné slovo, které slouží jako signál k ukončení praktiky.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *