Silhouette Rope Couple Separation  - Tumisu / Pixabay

Konflikty jsou neodmyslitelnou součástí našeho života. Mediace přitom symbolizuje neformální způsob jejich řešení, který neustále získává na popularitě. Jak přesně s konflikty pracuje?

Do mediace každý vstupuje s nějakou myšlenkou

Každý účastník mediace do ní vstupuje s určitou myšlenkou. Někteří lidé v ní například spatřují šanci, jak konečně vyřešit dlouho vleklý spor. Někdo zase v mediaci vidí příležitost, jak předejít soudnímu nebo nějakému jinému oficiálnímu řízení.

Některým lidem bývá mediace doporučena a někteří v ní zase vidí skvělou příležitost pro vyjednávání. Ať už je to jakkoliv, každý člověk do mediace vstupuje s určitou pohnutkou.

TIP: Díky mediačnímu kurzu si osvojíte vše podstatné pro vykonávání profese mediátora.

Mediace umí s konfliktem pracovat

Konflikty představují přirozenou součást našeho každodenního života. A mohou být jeho konstruktivní, ale i destruktivní součástí.

Výhodou mediace je skutečnost, že dokáže s konfliktem pracovat. Pomáhá ho pojmenovat a zároveň i pojmenovat emoce, které jsou jeho nedílnou součástí. Lidé, kteří na mediaci přicházejí, obvykle chtějí s celou situací něco dělat. A právě to významně usnadňuje zdárné dosažení cíle.

Přečtěte si:   Mediace a facilitace: co mají společné a v čem se naopak liší?

Konflikty nás provází už od dětství

S konflikty se setkáváme už od prvních okamžiků našeho narození. Jsou naší součástí v období vzdoru, v pubertě i v dospívání. Právě díky nim se neustále učíme, jak pracovat sami se sebou.

V průběhu života se každý z nás určitým způsobem vyvíjí. A stejně tak se vyvíjí i konflikt jako takový. Volba toho, jak budeme daný konflikt řešit, závisí jen na nás.

Více informací ze světa mediace najdete na www.kurzymediace.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *