Chessboard Chess Strategy Game Man  - mohamed_hassan / Pixabay

V případě, že vás zasáhnou emoce, jde obvykle veškeré logické myšlení stranou. Právě v případě konfliktů přitom emoce obvykle hrají poměrně významnou roli. Zjistěte, jak přesně nás ovlivňují.

Prožijte plně i negativní emoce

Někdy se může v našem životě přihodit něco, co budeme vnímat jako ohrožení naší jistoty a stability. Vždy je ovšem důležité myslet na to, že máte plné právo prožít přesně to, co v dané situaci prožíváte. Pokud ale plně porozumíte tomu, co se ve vás odehrává, porozumíte zároveň lépe i tomu, proč negativní emoce obvykle vůbec ničemu nepomáhají.

Opravdu silné emoce mohou někdy omezit naše racionální uvažování a vnímání světa jako takového. Díky tomu může být naše myšlení částečně posunuto a může být velmi lehké s námi manipulovat.

TIP: Vyberte si praktický kurz mediace a naučte se lépe řešit konflikty.

Většinou chceme vše vyřešit ihned

Jestliže nás nějaký spor zasáhne, máme většinou tendenci vše řešit hned. Chceme se co nejdříve vrátit k běžnému životu, a proto máme tendenci klást si spoustu otázek, jak přesně to udělat.

Přečtěte si:   Děti by měly mít svůj vlastní zahradní nábytek! Nabízejí se zajímavé možnosti!

Emoce jsou nakažlivé

Pokud nás nějaká situace zaskočí, projevují se u nás emoce ve velké míře a zároveň jsou i poměrně nakažlivé. Protože pokud hledáme nějaké řešení, hledáme stejně tak i pomoc.

Někdy může vše skončit u soudu

Opravdu vyhrocené konflikty se v některých případech mohou dostat až k soudu. Proti sobě pak stojí dvě strany a každá z nich zažívá bouřlivé emoce. Obě strany chtějí zvítězit a především vše jednou provždy ukončit.

Pravdou ovšem zůstává, že soudní řízení je (například oproti mediaci) finančně i časově velmi náročné.

Více informací ze světa mediace najdete na www.institutpromediaci.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *