Pokud vytápíte svůj dům tuhými palivy, určitě ročně vydáte poměrně vysoké částky za dřevo a uhlí. Ve skutečnosti však existují i levnější způsoby vytápění, se kterými můžete ušetřit i tisíce korun. Jako nejefektivnější se jeví zejména dřevěné pelety, s jejichž pomocí lze vytápět nejen rodinné domy, ale i větší budovy.

S dřevěnými peletami můžete ušetřit i tisíce korun

Najít efektivní a levný způsob vytápění může být opravdu složité, a to zejména během období rychle rostoucích cen energií. Právě proto se velké oblibě těší kotle na pevná paliva a také klasická kamna. Jedině tak je totiž možné vytápět i poměrně velké budovy za přijatelné ceny, přičemž už dopředu zhruba víte, na kolik vás vytápění ročně vyjde.

Jako nejlepší palivo se podle většiny odborníků jeví pelety na topení, se kterými lze efektivně topit ve zmíněných kotlech, ale i třeba kamnech. V tomto případě se jedná o malé válečky, které jsou vyráběny lisováním zbytků dřeva, přičemž mezi nejpoužívanější dřeviny se řadí dub, smrk a buk. Velmi však záleží na zateplení dané budovy, přičemž u nízkoenergetických domů je možné výdaje na vytápění stáhnout i na 10 tisíc ročně.

Přečtěte si:   Grilovaných pochoutek se nemusíte vzdávat ani po sezóně

Při vytápění je důležitá zejména kvalita dřevných pelet

Během vytápění je třeba dbát i na kvalitu dřevěných pelet, od které se odvíjí i jejich výhřevnost. Zpravidla mezi nejlepší se řadí pelety vyrobené ze zbytků dubu či buku, které nabízí jednu z nejvyšších výhřevností. Pokud si chcete být jistí, že si pořídíte opravdu kvalitní pelety, měli byste hledat ověřené dodavatele. Mezi ně se řadí i firma RVF, která nabízí široký výběr dřevěných pelet různé kvality, díky čemuž si mezi nimi vybere každý, a to i ti, kteří chtějí výrazně ušetřit. Najít tu tedy můžete pelety vyrobené z celé řady dřevin od zmíněného dubu až po jedli.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *