Středobodem kuchyně či obývacího pokoje bývá velký jídelní stůl pro všechny členy domácnosti. Design a precizní provedení hraje velkou roli a čím dál více lidí tedy sáhne při výběru po přírodních materiálech, nejčastěji dřevu. Vyplatí se ale investovat do masivního jídelního stolu?

Estetika a design – kus přírody v obývacím pokoji

Díky elegantnímu vzhledu a neotřelým návrhům se nábytek z masivu stává dominantou prostoru. Stejně je tomu se dřevěnými jídelními stoly. Jsou mohutné, až robustní, čímž působí luxusním dojmem.

V menších pokojích mohou ovšem opticky zabírat více místa a nemusí dobře doplňovat ostatní nábytek. Řešením je výroba na míru s nabídkou více druhů tvrdého dřeva a konkrétním řešením nohou. Oblíbený je tak například dubový jídelní stůl světlé barvy, který skvěle prosvětlí i tmavé prostory.

Cena nábytku z dubového masivu bude také přívětivější díky českému původu, dovozy ze zahraničí se v částce výrazně projeví. Dub má navíc krásnou, na dotek velmi příjemnou strukturu a jeho dlouhá životnost je zajištěna vysokou hustotou. 

Originální řešení nohou a problém s hmotností

V interiéru určitě vyniknou masivní stoly s nevšedním řešením nohou. Jejich výhodou je úspora místa a originální designový vzhled. Budou se však naopak hodit i do větších vzdušných prostorů.

Přečtěte si:   Bydlení v Praze 21. století

S umístěním souvisí i samotný tvar stolu, na výběr je opět mnoho variant od klasického obdélníku po nevšední formáty. Obecně variabilita je další velkou předností výroby na míru dle vašich přání. 

Pokud plánujete v blízké době stěhování, s koupí masivního nábytku možná chvíli vyčkejte. Stůl z masivního dřeva může mít i hodně přes 50 kilogramů. Tím jsou přesuny a celková manipulace poměrně náročné. Na druhou stranu se ale můžete spolehnout, že převoz a celé stěhování vydrží bez újmy. 

Náročná péče – ano, nebo ne?

Péče o jídelní stůl z masivu může na první pohled vypadat složitě, nicméně je nutné držet se jen pár doporučení. Nečistoty stačí umýt navlhčeným hadříkem bez chemických přípravků a na případné skvrny použít brusný papír.

Vlhkost není dobrý kamarád, proto se doporučuje chránit desku prostíráním. Po nějaké době je na místě také ošetření olejem s celkovým přebroušením. Při správné péči navíc nábytek vydrží roky a stane se rodinným pokladem. 

Vyšší cenová hladina 

Kvalitnímu zpracování a mohutnému kusu dřeva odpovídá také vyšší cena v porovnání s levnějšími variantami. Částka se sice pohybuje v řádu desítek tisíc, ale vzhledem k životnosti a kvalitě je odpovídající.

Pokud tedy toužíte po krásném, praktickém a zároveň odolném prvku do vašeho domova, bude stůl z masivu ten pravý. Jako každý materiál má samozřejmě své plusy a mínusy, nicméně jeho elegance a nadčasovost mu dodává body navíc.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *