Toužíte změnit interiér domácnosti, ale peněz na drahou rekonstrukci nebo stavební úpravy nezbývá a do karet nehraje ani nedostatek řemeslníků? Je tedy čas vrhnout se na modernizaci domácnosti svépomocí. Jednou z možností, jak levně upravit vzhled pokoje, je pořízení tapet, které se snadno instalují, navíc schovají leckteré nedostatky. Obdobně změní ráz pokoje i záclony nebo okázalé závěsy. Jakým způsobem je vybírat a na co si dát pozor?

Klasické i moderní tapety

Tapety se dostávají do kurzu z mnoha důvodů. Jejich instalaci zvládne úplně každý, navíc je lze kdykoli snadno opravit nebo vyměnit za jiné, protože tytam jsou doby, kdy lepidlo i zbytky tapet, zůstávaly nedobytně na stěnách. Dnes stačí jednoduše tapety stáhnout a nalepit jiné. Hitem jsou klasické s jemnými proužky nebo květinovými vzory, ale také imitace dřeva, kamene nebo cihel. Velmi oblíbené jsou retro tapety nebo vliesové s motivy Secret Garden nebo luxusní s barokními prvky.

Přečtěte si:   Malešice znamenají skvělou příležitost pro rodiny s dětmi

Do dětských pokojů i koupelen

Namísto malby jsou tapety vhodné i do dětských pokojů, které mohou ladit s momentálním zájmem dítěte. Starší školní děti nebo náctiletí jistě ocení tapetové panely Pop Up s výběrem velkoměst, která touží poznat. Tapety vyřeší nesrovnalosti nejen v obytných místnostech, ale také v koupelně nebo na toaletě. Jsou odolné vůči vodě a páře, použití je možné i pro rozzáření kuchyně zajímavými vzory za pár korun.

Nové závěsy dodají šmrnc

Kromě zdí je možné se zaměřit i na okna, na kterých visí letité záclony a závěsy. Jejich výměnou dostane pokoj zcela nový nádech. Moderní závěsy navíc mohou plnit i praktickou funkci. Materiál typu Blackout totiž může nahradit žaluzie, izoluje i chlad zvenku. Díky těmto speciálním závěsům nedochází k tepelným únikům, nadto si lze vybrat z mnoha různých barev a vzorů. Samozřejmostí je ušití záclon a závěsů na míru a doručení až domů.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *