Během výběru záclon se můžete dopustit celé řady chyb, jež vás budou mrzet až poté, co si je pověsíte uvnitř interiéru. I když mohou některé designy působit na první pohled skvěle, nemusí tomu tak být i ve skutečnosti. Záclony však můžete poškodit i vlastní nešikovností při jejich přípravě na zavěšení. Proto jsme pro vás sepsali několik chyb, kterým byste se měli snažit během výběru záclon vyhnout.

Délku záclon si pro jistotu několikrát přeměřte

U záclon jsou v první řadě důležité jejich rozměry, čímž dosáhnete jejich symetričnosti uvnitř interiéru. Nepsaným pravidlem je, že by záclony měly zakrývat celé okno, díky čemuž dosáhnete celistvého vzhledu a záclony budou přitom působit mnohem přirozeněji. U délky si vystačíte pouze s výškou okna, přičemž nevadí, pokud bude záclona lehce přesahovat přes parapet.

Šířka záclony se řídí podle šířky okna, již je však nutné minimálně zdvojnásobit, jelikož je třeba počítat i s řasením. Každopádně vždy počítejte s menší rezervou, díky čemuž se vyhnete poničení záclony v případě, že se vám ji nepodaří správně ustříhnout. Možným řešením jsou také hotové záclony, které není nutné jakkoliv upravovat – nemusí být ale navržené na atypické rozměry oken.

Přečtěte si:   Sprchové sety – praktické řešení do každé koupelny

S designem záclon to raději nepřehánějte

Záclony jsou běžně vyráběny v různých designech, kdy jsou ozdobeny širokou škálou motivů či vzorů. Pokud chcete, aby vaše záclony působily decentně a nějak zvlášť nenarušovaly váš interiér, investujte trochu času do jejich výběru a pamatujte si, že méně je někdy více. Namísto výrazných ornamentů můžete vsadit na jednoduché a jemné vzory. Opravdu širokou nabídku záclon najdete na e-shopu Dante.cz, jež kromě nich nabízí i další sortiment. V něm narazíte zejména na bytový textil, jako jsou závěsy, kuchyňský textil, ubrusy či povlečení. 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *