Češi se obecně řadí mezi největší milovníky slev a akcí, díky nimž lze ušetřit i tisíce korun měsíčně. Opravdovým svátkem slevových akcí je však Black Friday, který se postupem času dostal i k nám. I když zde nefunguje v takovém rozsahu, stále můžete jeho prostřednictvím narazit na zajímavé nabídky. Kdy se bude konat Black Friday letošní rok a co od něj můžete očekávat?

Svátek nakupování a slev má své kořeny v USA

Téměř každý hledá způsob, jak alespoň trochu ušetřit, k čemuž si velká část lidí pomáhá různými slevami či akcemi napříč obchody. Pravděpodobně největší akcí je v tomto případě Black Friday, jehož kořeny sahají do USA. Samotný název je odvozen od hospodářské krize v roce 1869 a 1929, kdy se obchodníci rozhodli vydělat alespoň na extrémních výprodejích.

Po pár letech se Black Friday stal v Americe i státním svátkem, během nějž lidé tráví celý den nakupováním zboží s vysokými slevami. K nám se tato slevová akce probojovala teprve před pár lety, přičemž na ni není kladen takový důraz. I přesto ale můžete narazit na celou řadu obchodů, které se snaží zákazníky lákat na zajímavé slevové akce, jež se však jen málokdy vyrovnají těm v USA.

Přečtěte si:   Jak technologie Air Max změnila svět sportovní obuvi

Slevových akcí můžete využívat po celý listopad

Zejména u nás má tento „svátek“ mnohem volnější podobu, kvůli čemuž se jen velmi těžko rozpozná, kdy je Black Friday. Zpravidla se oficiálně koná den po Díkuvzdání neboli čtvrtý pátek v listopadu. Letošní Black Friday 2022 se tedy bude konat 25. listopadu, přičemž je pravděpodobné, že slevové akce budou trvat celý týden či dokonce déle. Hned o tři dny později 28. listopadu navíc začíná další slevová akce známá jako Cyber Monday – ten se týká především online obchodů.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *