Téměř v žádném interiéru nesmí chybět kvalitní záclony, s jejichž pomocí můžete jednoduše zútulnit každou místnost. Jejich výběr přitom může být poměrně složitý, a to především v případě, že se rozhodnete pro klasické záclony na místo hotových. Důležitý je však i jejich design, který je třeba sladit s ostatním bytovým textilem a také samotným interiérem.

Zvolte si správnou délku a šířku záclon

Pokud chcete mít doma perfektně vypadající záclony, měli byste se zaměřit zejména na jejich správnou šířku a délku. V případě šířky si vystačíte s šířkou okna, kterou následně vynásobíte dvakrát, čímž jednoduše pokryjete potřebné řasení. U délky záclon je dobré řídit se výškou okna, přičemž v ideálním případě by měla záclona krýt celé okno – useknutí záclony uprostřed okna již není zrovna v módě.

V souvislosti s tím byste měli myslet na určitou rezervu, jelikož není jisté, zda se vám podaří záclonu správně ustříhnout hned na poprvé. Naopak se může stát, že ji budete muset ustříhnout hned několikrát a na konec bude až moc krátká. Se vším mohou pomoci již hotové záclony, které jsou svými rozměry přizpůsobeny pro většinu běžných oken – u atypických rámů se však můžete setkat s problémem.

Při výběru záclon se zaměřte i na jejich kvalitu

U záclony je krom jiného důležitá i její kvalita, díky čemuž vám může vydržet ve stejném stavu i několik let. Kvalitní záclony jsou vyráběny z bavlny, jež se řadí mezi jedny z nejodolnějších materiálů. Pozor byste si při výběru měli dát také na barvu záclony, u níž nemusí odstín zobrazený v nabídce e-shopu odpovídat realitě – nejčastěji je zaměňována bílá a lehce krémová barva. Opravdu kvalitní záclony má ve své nabídce i obchod Dante.cz, kde narazíte i na ostatní bytový textil, jako jsou závěsy, povlečení či textil do kuchyně.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *