Bedroom Sleep Bed Hotel Room  - peterweideman / Pixabay

Zimní měsíce obvykle právě neprospívají komfortu našeho spánku. Ale není nutné vždy zvyšovat teplotu v ložnici prostřednictvím vytápění (což nedělá dobře našim sliznicím ani imunitě). Stačí vsadit na to správné povlečení a bude vám teplo za všech okolností.

Už naše babičky věděly, že na léto se hodí jiné textilie než na zimu. My na to však díky vlivu ústředního topení často zapínáme, a pokud vůbec něco měníme, bývá to jen peřina. Ovšem ani ta nejteplejší péřová duchna vás v nevyhovujícím povlaku nezahřeje tak, jak by mohla.

Polyester si nechte jen na zimní měsíce

Dost možná jste i vy před časem propadli 3D tisku  a pořídili si hned několik sad povlečení v této moderní úpravě. Nebo se vám jen líbí krásné barvy a luxusní vzhled tohoto materiálu. Ovšem faktem zůstává, že běžné povlečení z umělých textilií nezahřívá – ba naopak. Ale nemusíte se ho vzdávat, jen si vyberte trochu jiné zpracování.

Mikroplyš a mikrofleece jako klasika pro zimní měsíce

Mikroplyš vypadá přesně jako to, na co odkazuje jeho název – na dotek připomíná plyšového medvídka. Můžete se do něj zachumlat a užívat si příjemné teplo a pohodu. Hodí se zejména na dětské povlečení a prostěradla, ale užít si ho můžete i vy.

Přečtěte si:   Přenechte jarní úklid profesionálům

Dospělým však obvykle o něco lépe vyhovuje jeho méně huňatý bratranec – mikrofleece. Ten nabídne stejně hebký dojem, ovšem menší hustotu chloupků. Oba materiály si pak vystačí s běžným praním, nemusíte je žehlit a rozhodně nepouští chlupy (jako to umí třeba bavlna).

Milovníkům komfortu je určen bavlněný satén, ale také flanel

Rádi byste vsadili spíše na bavlnu? Na zimu se nabízí samozřejmě klasický flanel. Dlouhé chloupky na vláknech zajistí hřejivost, moderní technologie pak jedinečný vzhled. TOP hřejivý zážitek vám pak přinese kombinace flanelového povlečení a prostěradla.

Tip pro čtenáře: využijte nabytek helcel slevovy kupon pro vybavení vašeho bytu.

Chcete se ve své ložnici cítit maximálně příjemně? Pak vsaďte na bavlněný satén. Ten trochu narušuje koncept o neuniverzálnosti povlečení – a to díky své unikátní technologii zpracování. V létě chladí a v zimě hřeje. A na rozdíl od svého umělého soka zaručeně neklouže. V posteli se vám bude spát jako na obláčku.

Když se chcete zachumlat až po nos

Patříte mezi vyšší osoby nebo se rádi balíte do peřiny doslova jako do kokonu? Pak se nespokojte s klasikou a pořiďte si pokrývku o délce 220 cm, k níž samozřejmě patří i prodloužené povlečení. Lze ho pořídit ve stejně pestré paletě materiálů a provedení jako to klasické. Ovšem s jednou výhodou – zejména velké vzory a obrázky na něm skvěle vyniknou. Vaše ložnice tak bude vypadat ještě o ždibec dokonaleji.

A kde si své nové oblečení pořídit? Vsaďte na široký výběr u českých specialistů na Vesna.cz. K mání je veškerý bytový textil a galanterie, ale také podlahové krytiny nebo speciální programy pro hotely. Zcela jistě si tu vyberete.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *