Máte saténové povlečení spojené s představou, že studí a klouže? Pak jste pravděpodobně narazili na levné saténové povlečení, které však nemělo se saténem nic společného. Ve většině případů se totiž pravděpodobně jednalo o polyester, který svým vzhledem satén pouze napodobuje. Pravé saténové povlečení je sice draží, ale jeho vlastnosti jsou k nezaplacení.

Luxusní povlečení z bavlněného saténu

Prémiové povlečení z bavlněného saténu patří k nejoblíbenějším u nás. Důvodů je hned celá řada. Nejenže je velmi krásné na pohled, ale je také neuvěřitelně jemné a příjemné na dotek. Kde takovéto povlečení, které je nejen krásné, ale také kvalitní, najít? Například na stránkách české značky Stella Ateliers, jež nabízí saténové povlečení z luxusní egyptské Mako bavlny. Nabídku saténového povlečení si pak můžete prohlédnou zde.

Mako satén: Pro spánek jako v bavlnce

Mako satén je hustá tkanina, která je tkaná v atlasové vazbě z jemných česaných přízí. Ty jsou vyrobeny z jakostních druhů dlouhovlákenné egyptské bavlny.

Speciální výrobní procesy

Na exkluzivním vzhledu bavlněného saténu má zásluhu několik speciálních výrobních procesů. Jedná se o sanforizaci, merceraci, kalandrování a opalování. Díky těmto procesům se může povlečení pochlubit nejen výjimečným vzhledem s jemným leskem, ale také zvýšenou pevností materiálu, pevnou fixací barviva ve vlákně a v neposlední řadě hebkým povrchem.

Další přednosti bavlněného Mako saténu

Kromě výše zmíněných předností, povlečení v úpravě Mako satén vyniká dlouhou životností a materiálem, který se nezatrhává, nežmolkovatí, neelektrizuje, nestudí ani neklouže. Bavlněný satén se pyšní také skvělými termoregulačními vlastnostmi. Můžete se spolehnout na to, že v létě bude příjemně chladit a v zimě naopak hřát. Některé ze saténových přízí navíc disponují úpravou pro snadnější žehlení. Pokud byste se žehlení chtěli úplně vyhnout, vyzkoušejte nežehlivé povlečení v úpravě Mako Jersey. Více o tomto povlečení se dozvíte tady.

Vysoká kvalita, velký výběr

Značka Stella Ateliers nabízí saténové povlečení české výroby, které je dostupné hned v celé řadě barevných provedení, vybírat však můžete také mezi saténovými povlečeními oblíbených zahraničních značek, ke kterým patří například Curt Bauer nebo Estella.

Zajímavé články na Kvalitní CeZet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *