Bridal Suite Bedroom Sleeping Room  - idealpestcontrol / Pixabay

Máte saténové povlečení spojené s představou, že studí a klouže? Pak jste pravděpodobně narazili na levné saténové povlečení, které však nemělo se saténem nic společného. Ve většině případů se totiž pravděpodobně jednalo o polyester, který svým vzhledem satén pouze napodobuje. Pravé saténové povlečení je sice draží, ale jeho vlastnosti jsou k nezaplacení.

Luxusní povlečení z bavlněného saténu

Prémiové povlečení z bavlněného saténu patří k nejoblíbenějším u nás. Důvodů je hned celá řada. Nejenže je velmi krásné na pohled, ale je také neuvěřitelně jemné a příjemné na dotek. Kde takovéto povlečení, které je nejen krásné, ale také kvalitní, najít? Například na stránkách české značky Stella Ateliers, jež nabízí saténové povlečení z luxusní egyptské Mako bavlny. Nabídku saténového povlečení si pak můžete prohlédnou zde.

Mako satén: Pro spánek jako v bavlnce

Mako satén je hustá tkanina, která je tkaná v atlasové vazbě z jemných česaných přízí. Ty jsou vyrobeny z jakostních druhů dlouhovlákenné egyptské bavlny.

Speciální výrobní procesy

Na exkluzivním vzhledu bavlněného saténu má zásluhu několik speciálních výrobních procesů. Jedná se o sanforizaci, merceraci, kalandrování a opalování. Díky těmto procesům se může povlečení pochlubit nejen výjimečným vzhledem s jemným leskem, ale také zvýšenou pevností materiálu, pevnou fixací barviva ve vlákně a v neposlední řadě hebkým povrchem.

Další přednosti bavlněného Mako saténu

Kromě výše zmíněných předností, povlečení v úpravě Mako satén vyniká dlouhou životností a materiálem, který se nezatrhává, nežmolkovatí, neelektrizuje, nestudí ani neklouže. Bavlněný satén se pyšní také skvělými termoregulačními vlastnostmi. Můžete se spolehnout na to, že v létě bude příjemně chladit a v zimě naopak hřát. Některé ze saténových přízí navíc disponují úpravou pro snadnější žehlení. Pokud byste se žehlení chtěli úplně vyhnout, vyzkoušejte nežehlivé povlečení v úpravě Mako Jersey. Více o tomto povlečení se dozvíte tady.

Vysoká kvalita, velký výběr

Značka Stella Ateliers nabízí saténové povlečení české výroby, které je dostupné hned v celé řadě barevných provedení, vybírat však můžete také mezi saténovými povlečeními oblíbených zahraničních značek, ke kterým patří například Curt Bauer nebo Estella.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *