mistletoe, regional customs, plant

Je čas začít se připravovat na Vánoce. Chystat dekorace, nakupovat dárky, přemýšlet, kam jsme založili knížku s recepty na cukroví. K vánočním svátkům patří neodmyslitelně různé tradice. Mezi nimi i jmelí. Víte, co s ním o Vánocích?

Jmelí zná asi každý. Koho by nefascinoval pohled na stromy porostlé touto krásnou poloparizitickou rostlinou? Stromům obvykle neškodí, pokud nedojde k jeho přemnožení. Před Vánocemi je hojně sbíráno, protože patří k tradičním symbolům Vánoc. Víte ale, že jej lze jako dárek od srdce věnovat i pod vánoční stromek? Sáhněte po doplňku stravy s jmelím. To totiž umí příznivě ovlivnit činnost srdce.

Vánoční jmelí

Svátky Vánoc jsou spojeny s mnoha symboly. Nechybí ani ty rostlinné. Zdobíme si vánoční stromy, kupujeme vánoční hvězdu, pěstujeme vánoční kaktus a samozřejmě nesmíme zapomenou ani na jmelí. Tato rostlinka se podle tradice zavěšuje nad dveře, nebo kamkoliv na strop, aby nám do domácnosti přinesla štěstí a peníze. Říká se rovněž, že políbí-li se partneři o Vánocích pod jmelím, vydrží jim partnerství navždy.

Přečtěte si:   Omega-3 mastné kyseliny: Proč je náš organismus potřebuje a jak mu je můžete dodat?

Jmelí pro zdravé zdravé srdce

Jmelí je však rovněž léčivkou. Příznivě ovlivňuje srdeční činnost a rovněž náš cévní systém. Je velice oblíbené pod vánoční stromek věnovat doplňky stravy (vitamíny a minerály) pro zdraví a krásu. Věnujte letos jmelí. Konkrétně jako produkt Jmelí–hloh plus hořčík. Hloh, podobně jako jmelí, působí pozitivně zejména na srdce. Hořčík patří mezi důležité minerály, kterých máme v těle nedostatek a je dobré je doplňovat pomocí suplementů. Mimo jiné má schopnost přispívat ke zmírnění únavy a vyčerpání.

Doplněk stravy Jmelí–hloh plus hořčík vyrábí společnost Naturvita. Zaměřuje se na přírodní produkty za přijatelnou cenu. Koupíte je například na Gigalekarna.cz. Od stejné firmy si vyberete i další dárky pod vánoční stromek. Zkuste třeba Biosil, který příznivě ovlivňuje kvalitu vlasů, nehtů a pokožky.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *