House Property Real Estate Mortgage  - Tumisu / Pixabay

Jestliže nejste majitelem nemovitosti, ve které právě žijete, neznamená to, že byste se museli smířit s tím, co dostanete takříkajíc naservírováno. Není samozřejmě možné jen tak měnit dispozice bytu, ovšem celou řadu dalších „drobností“ si svému vkusu přizpůsobit můžete. A o jaké jde? To vám dnes prozradíme.

Buďte však opatrní a vždy předem požádejte majitele o povolení. Jen nejrůznější drobnosti a návrhy, které vám dnes chceme ukázat, můžete realizovat zcela bez obtíží. A to platí pro byty Pardubice, Plzeň i Ostrava.

Zvětšete svůj životní prostor

Použijte nejrůznější zrcadla a zrcátka. Pamatujte si, že každá lesklá plocha, která odráží světlo, vám může pomoci vytvořit pocit opticky většího prostoru. A jak dodat této klasické dekoraci  opravdu jedinečný vzhled? Vsaďte na zajímavě vyvedené rámečky a ozdoby v okolí. Stačí je jednoduše připevnit na zeď a máte hotovo.

Jak ozdobit stěny

Problém opticky malého bytu už vyřešen máme. Ale co další dekorace? Potíž malého prostoru obvykle spočívá jednoduše v tom, že se velmi rychle „zaplní.“ A nezáleží na tom, zda máme na mysli pověšené obrázky, vybraný nábytek nebo třeba bytové textilie. Pokud se něco takového stane, bude výsledkem spíše chaotický vzhled. A něco podobného rozhodně nechceme.

Pokud tedy chcete svoje stěny nějakým způsobem ozvláštnit, zapomeňte na umístění několika menších obrázků na jednu jedinou zeď. Místo toho se spolehněte na jeden větší – a čím větší, tím samozřejmě lepší. Díky tomu budete mít opět pocit, že je vyzdobený prostor mnohem větší, než ve skutečnosti. A takový konečný výsledek rozhodně stojí za trochu té námahy, že ano?

Pozvěte domů dostatek světla

Světlo dělá zázraky – to vám řekne každý bytový architekt a rozhodně to nemyslí s nadsázkou. Dostatečný přívod světla a s tím související báječná vzdušnost jsou nesmírně důležité. Postarají se totiž o rychlé a efektivní vytvoření příjemné atmosféry v domácnosti. A jak na to?

Přečtěte si:   Tři tváře vinylové podlahy Conceptline

Dobrým základem je světlejší barva stěn (ale pozor, tady už doporučujeme se opravdu předem domluvit s majitelem). Díky tomu bude váš domov opět vypadat prostornější, takž se tohoto kroku rozhodně nemusíte bát. Dále si také zajistěte dostatek světla adekvátním osvětlením a nezapomeňte na využití oken. Na jejich zakrytí použijte co nejtransparentnější materiály apod. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

Samolepky na nábytku i stěnách dokážou divy

Rozhodli jste se přece jenom trochu změnit stěny ve vašem bytě, ale nechcete ho kompletně vymalovat? Pak vsaďte na osvědčené dekorativní samolepky na zeď. Velmi jednoduše se používají a  lze je rovněž opravdu snadno odstranit. To je důležité. Jedině tak náležitým způsobem obohatí váš prostor, aniž by na stěnách zůstaly stopy, které by vás později mohly přivést do konfliktu s majitelem bytu.

Vsaďte na zajímavé doplňky

Všechny tyto kroky by měl doprovázet i výběr osobitého a zajímavého příslušenství. Skvělé jsou nejrůznější rámy na obrázky, ale také sošky, vázy, neobvyklé skulptury a mnoho dalších malých, ale přitom po všech stránkách velmi důležitých detailů. Jsou-li vybrány správně, pak společně promění váš domov v žádoucí prostor, v němž se budete cítit pohodlně a zkrátka a dobře „jako doma.“

Pamatujte jen na pravidlo barev: 60:30:10. To znamená, že dominantní barva by měla zaujímat 60 % interiéru, doplňková 30, ale zapomenout nesmíte ani na nějakou kontrastní. Té však svěřte maximálně 10 % působení. Pokud se tímto pravidlem budete řídit, dosáhnete u sebe doma skvělé rovnováhy i bez hlubších znalostí bytového designu nebo zbytečně vysokých investic.

A kde si vybrat vhodnou nemovitost k pronájmu? Najděte si byt přesně podle svého gusta u specialistů na stránkách Reality.idnes.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *