Demoliční práce a bourání starých objektů – možná i vy řešíte přesně totéž. A říkáte si, jestli vám stačí demolici ohlásit nebo se naopak musíte vydat na hromadu úřadů a získat demoliční výměr a povolení k odstranění stavby, aby vůbec mohlo k pracím dojít. Pojďme se proto na ohlášení podívat více a zjistěme tak, kdy to plně postačuje a kdy naopak nikoliv.

Ohlášení jako častá formalita

Ze statistik vyplývá, že ohlášení je jednou z nejčastějších formalit vznikajících při odstraňování staveb. I proto existuje předem předepsaný formulář, který jen stačí vyplnit, podepsat a odevzdat na příslušné úřady.

Vyplnit tento formulář však mnohdy nestačí. I když se mohlo stát, že sousedi pouze na základě tohoto kusu papíru zbourali celý dům nebo kůlnu po rodičích, vám se to nemusí podařit. Důvod je prostý – možná máte dům postavený na základě stavebního povolení.

Kdy ohlášení stačí a kdy naopak nikoliv

V praxi to tedy znamená jediné – pokud jste rodinný domek, chatu nebo chalupu postavili svépomocí bez asistence stavebního dozoru, můžete se pustit do demolice sami s pouhým ohlášením. Jenže pokud jste svůj příbytek budovali na základě stavebního povolení a vystudovaný dozor byl svědkem každého položeného kamenu či cihly, holt musíte na úřady – to vás nemine.

Přečtěte si:   Přesun strojního zařízení není nic jednoduchého. Jak byste během něj měli správně postupovat?

Azbest jako samostatná kapitola

Další věcí je azbest, kterého můžeme brát za jakousi samostatnou kapitolu, pro kterou je zapotřebí povolení. Jelikož mluvíme o vysoce nebezpečném a škodlivém materiálu, který způsobuje nemalé zdravotní problémy, je důležité o povolení požádat. Při podávání žádosti si však nemůžete být jistí tím, jestli vám žádost bude schválena či jestli nikoliv.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *