V posledních letech se i k nám vrací mnoho krásných tradic, kde můžete sledovat rej masek. Pálení čarodějnic, masopustní průvody, mikulášské večírky. Oblibu si získává oslava Halloweenu i silvestrovské večírky v kostýmech. Kolik kostýmů máte vy?

Kostýmy na karneval jsou oblíbené už po staletí

Naše babičky oblékaly karnevalové kostýmy několikrát do roka. Velmi oblíbenou příležitostí byl masopust nebo jarní pálení čarodějnic. Rej masek představoval veselí a dobrou zábavu pro celou vesnici.

Na chvíli poodstoupit od svého jména a být někým docela jiným je touhou každého z nás. Dámy se chtěly líbit, pánové toužili představovat udatné hrdiny. Vtip a dobrý nápad se skrýval za každou maskou a za každým karnevalovým kostýmem.

Především ve středověku byly oblíbené honosné plesy, kde se účastníci mohli skrýt na nápaditou škrabošku. Trocha anonymity představovala způsob, jak vést snadněji společenskou konverzaci s osobou, kterou toužíte poznat.

Dnes se na mnoha místech vracíme k tradicím a kostým na karneval oblékáme znovu a rádi.

Tradiční příležitosti pro karnevalový kostým

S nadšením a trochou nostalgie dnes vítáme návrat k tradicím, kdy se opět začíná slavit masopust. Někdy bývá označován jako končiny, jindy jako tradiční vodění medvěda.

Organizován bývá místními spolky a zakončený večerní taneční zábavou. Skvělá příležitost, kde představit nápadité karnevalové kostýmy pro dospělé. Připojte se k průvodu masek a ukažte dětem, že tradice by se měly dodržovat a předávat z generace na generaci. Kostým na masopust by měl být především vtipný.

Přečtěte si:   Vybavte svou kuchyni profi pomocníky na mytí nádobí – od těch běžných se značně liší

Ústřední postavu představuje medvěd, někdy beran nebo kozel. V průvodu se poté může objevit jakákoliv maska. Ale pozor, masopust je především veselí a kostým by měl být hravý.

Opakem je jarní pálení čarodějnic, kde by se měl objevit pouze kostým nejrůznějších černokněžníků, ježibab, čarodějů a samozřejmě čarodějnic.

Karnevalové kostýmy na večírky

Tradiční příležitosti pro obléknutí kostýmu doplňují i ty poměrně nové. Už i u nás se začíná slavit Halloween a kostýmy si nacházejí místo i na silvestrovských oslavách a nejrůznějších party příležitostech.

Pořádáte narozeninovou oslavu a chcete zábavnou a nenucenou atmosféru?

Máte firemní večírek a záleží vám na tom, aby nebyl nudný?

Zvete nové sousedy na první seznamovací zahradní party?

Tady všude má kostým na maškarní své místo! Není možné přijít na večírek plný skvělých převleků a přestat se na chvíli usmívat. Kostýmy jsou skvělým pomocníkem. Dokonce nemusíte obléci do kostýmů všechny vaše hosty.

Stačí, když se převlečou hlavní aktéři akce a o zábavu bude postaráno. A kde mají místo párové kostýmy? Všude tam, kde chcete ukázat, že patříte k sobě. Třeba na valentýnském večírku!

V popularitě stále vedou kostýmy nejrůznějších pohádkových postaviček, superhrdinů a filmových hvězd. Můžete si však nakombinovat zcela nový, originální model!

Skvělý kostým si můžete vybrat na www.r-kontakt.cz , kde najdete vysoce kvalitní masky a kostýmy od zahraničních výrobců.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *