Poměrně často opomíjenou částí domu je hromosvod, s jehož pomocí se můžete vyhnout i velkému neštěstí. Blesk dokáže během chvilky způsobit velké škody na vnitřní elektroinstalaci, která pak může začít i hořet. Pokud je však přítomný hromosvod, nedojde ke zkratu a blesk je sveden pryč mimo váš dům.

Hromosvod by neměl chybět na žádném domě

Pokud se podíváte na střechy starších domů, obvykle na nich žádné hromosvody nespatříte, což je ale velká chyba. V minulých letech dbali na ochranu před bleskem jen uvědomělí občané, kteří věděli, jaké škody dokáže blesk napáchat. Poptávka na projekty hromosvodů tak v minulých letech zrovna nerostla, což se ale rychle změnilo.

V současnosti jsou na nové stavby kladené takové nároky, že se již bez pořádného hromosvodu neobejdou. Právě projektanti rozhodnou o tom, jakou ochranu daná stavba vyžaduje a podle toho navrhnou samotný hromosvod. Vyhnout se tak můžete nejen požáru při zásahu elektroinstalace, ale i různým zraněním, k nimž může dojít, pokud například blesk projde do místnosti skrze zásuvku.

Přečtěte si:   Textilie dělají domov, musí však být sladěné

Pro montáž hromosvodu si přivolejte profesionály

Montáž hromosvodu by měla vždy provádět profesionální firma či technik, což vám k dobru připíše i pojišťovna – v případě pojistné události budete mít větší šanci na vyplacení pojistného plnění. Kvalitní návrhy hromosvodů a jejich montáž zajišťuje i česká firma Hromoelektro s.r.o., která se může pyšnit šestiletou praxí ve svém oboru.

Jejím cílem je především spokojenost zákazníků, a proto se snaží ke všem přistupovat individuálně. Nemusíte se tedy obávat ani speciálních požadavků či návrhu hromosvodu na míru vašemu domu. Za sebou má již stovky montáží, díky čemuž ví, jak hromosvod umístit co nejefektivněji i v těch nejméně dostupných lokacích.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *