Summer Wine People Woman Glass  - Skitterphoto / Pixabay

Každý touží mít krásný trávník a každý majitel zahrady stojí před volbou – jak   trávník, květiny, keře a stromy zavlažovat. Podívejme se na rozdíl mezi automatickým a ručním zavlažováním. Za prvé, pokud se používá kapková závlaha, ušetří se čas – není třeba uspořádat hadice a sledovat provozní dobu – automatický systém zavlažování to učiní za vás. Vysoce kvalitní zavlažování pozemku o rozloze 20 akrů trvá 2-3 hodiny denně. Nikdo nemá touhu strávit tolik času zavlažováním. Nechcete si odpočinout v slunečných dnech, namísto toho, že byste museli tahat hadice?

Automatické závlahy – hlavní výhody

Jednou z hlavních výhod automatického systému je rovnoměrné rozlití vody na trávník a dávkování zavlažování rostlin. Při ručním zavlažování není možné přesně přivádět vodu po celé ploše, takže část trávníku je příliš zvlhčená, zatímco druhá část zůstane suchá. U automatické závlahy se provádí přesný výpočet rozmístění postřikovačů s přihlédnutím ke krajině, takže na každý čtverečný metr trávníku se dodává přesně 4 litry vody denně.  V systému automatického zavlažování odkapávací hadice šíří vodu na povrchu půdy v blízkosti kořenového systému – takže půda je navlhčena rovnoměrně, a voda nepadá na květiny a keře. Při použití automatického systému bude váš zelený trávník a květinové záhony pastvou pro oči!

Přečtěte si:   Jídelna, srdce domova

Zavlažování zahrady u dovolené mimo město

Základní otázka při použití ručního zavlažování je, kdo se postará o zavlažování zahrady, když pojedete na dovolenou? V automatickém zavlažovacím systému funguje vše automaticky, snímače počasí neustále monitorují počasí a upravují zavlažování. Nemusíte se bát, ani výkyvu počasí, ani o to, kolik přesně vody se vylévá na každou rostlinu. Moderní systémy umožňují ovládat a měnit libovolné parametry systému, ať jste kdekoli. Ovládací panel s modulem Wi-Fi nabízí snadné přizpůsobení zavlažování pohodlnou aplikací na smartphonu nebo tabletu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *