Ultrasonic Cleaner Devices Open  - Hans / Pixabay

Pro perfektní odstranění nečistot i z velmi členitých a vroubkovaných povrchů se používá ultrazvuková čistička. Pokud si myslíte, že je určena výhradně pro průmyslové a lékařské odvětví, jste na omylu. Lidé si ji oblíbili také pro domácí použití.

Základní ultrazvuková čistička je složena z ultrazvukového generátoru, ultrazvukové vany z nekorodujícího materiálu, měničů a krytu, jenž je ovládaný danými prvky a pojistkami. Samotné čištění využívá ultrazvuk. Jednotlivé nežádoucí prvky jsou z povrchu čištěné věci rozrušeny a odplaveny díky mechanické energii. Účinnost ultrazvukové čističky souvisí s kmitočtem, teplotou, objemem čistící vany, výkonem ultrazvukového generátoru, čistící kapalinou, demineralizovanou vodou, jíž je čistička napuštěna, odplynováním kapaliny a formou nečistot.

Jaké nečistoty dokáže čistička zničit?

Praktická ultrazvuková čistička si dokáže poradit se segmenty prachu, špínou, mastnotou, barvivy, olejem, lešticími látkami, kousky vosku, separačními činidly, krví i otisky prstů. Při čistění předmětů musíte myslet na jejich velikost. Znečištěné věci musí být ponořeny do vany, jinak nedojde ke kvalitnímu zbavení nečistot.

Výhody čištění ultrazvukem

Čas od času je potřeba vyčistit předměty ultrazvukem, protože klasickými metodami to nejde. K výhodám patří zejména krátká doba čistění, jedná se o minuty. Nelze zapomenout na vysokou kvalitu procesu, ale také na snadnou instalaci, údržbu i ovládání ultrazvukové čističky. Při obsluze se nemusíte bát mechanického poškození. Samotné čištění probíhá rovnoměrně a nezáleží na počtu záhybů na předmětech. K posledním nezanedbatelným pozitivům patří ekologická stránka a cenová dostupnost.

Přečtěte si:   Karnevalový kostým, skvělá volba pro řadu večírků

Znáte její využití?

Tento užitečný pomocník je nenahraditelný v lékařství před sterilizací chirurgických nástrojů a v laboratořích. Určitě jste ji mohli vidět v ordinaci svého zubního lékaře. Nečistoty odstraní z můstků, ústních protéz i nástrojů zubaře. Ultrazvukovou čističku mají po ruce i zlatníci. Díky ní jsou šperky, řetízky i mikronástroje bez známky špíny. S tímto přístrojem pracují také zámečníci a instalatéři. Jako mávnutím kouzelného proutku zbaví nářadí, zamaštěné ventily, síta či spojovací materiál nechtěného mazu. Za pomoci ultrazvukové čističky jsou jako nové zbraně, CD a DVD, rýsovací potřeby, mince, svíčky či trysky z automobilu, lisovací formy, optická skla, součástky tiskáren i kadeřnické potřeby.

Mějte ji po ruce

Výčet pozitivních vlastností je v podstatě nekonečný, a proto stojí za to pořídit si ultrazvukovou čističku i domů. Její pořizovací cena je dostupná pro každého. Model s digitálním displejem upotřebí domácnosti, malé dílny i laboratoře. Pokud byste se chtěli dozvědět o ultrazvukových čističkách více, mrkněte na web https://www.ultrazvuk-sro.cz, právě tam najdete produkty vhodné do domácnosti, laboratoře, dílny i větší průmyslové firmy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *