Eye Girl Face Woman Macro Female  - TheLuka12345 / Pixabay

Únava se nevyhýbá nikomu z nás. Není divu, že jsou nejrůznější doplňky stravy s příslušnými vitamíny a minerály zaměřeny právě na ni. Ne vždy totiž stačí na několik hodin ulehnout ke spánku. Chronická únava nebo třeba dlouhodobé pracovní vyčerpání si žádá zcela jiné možnosti.

Musíte si však zvolit ty správné přírodní produkty. A jak je poznat? Zcela jistě podle složení – čím méně složek obsahují, tím lépe. Narážíme zejména na nejrůznější chemické koktejly, jež svým seznamem ingrediencí často zabírají celou boční část krabičky. Ovšem zdraví z přírody nic podobného nepotřebuje.

Jedna až pět bylinek, více ne

Podle známých bylinářů si naše krása a zdraví žádají především jednoduchost. V přírodě najdeme bylinky, zaměřené přímo na jeden konkrétní problém. Mnohdy se tato vlastnost odráží i v názvu, který naši předkové těmto rostlinám dali. Plicník na plíce, jaterník na játra, světlík na oči…

Existují samozřejmě kombinace bylinek, jež se vzájemně podporují díky synergii. Ovšem i tady platí, že všeho moc škodí. Optimální kombinace takových složek se obvykle pohybuje okolo čísla pět. Jinými slovy, láká-li zvolený přípravek třeba na 25 účinných bylin, půjde spíše o šidítko než o skutečně účinného pomocníka. Obsah přírodních složek s prokázanými účinky bude totiž minimální.

Pro zdraví vašich očí…

Například doplněk stravy Betavid od české společnosti Naturvita si jako hlavní složku vybral světlík lékařský, odedávna používaný pro oči. Každý z nás se totiž čas od času musí potýkat s unaveným zrakem, který potřebuje takříkajíc vrátit zpět do kondice.

Betavid se světlíkem lékařským však nabídne víc. Mimo jiné i prospěšné anthokyanosidy se skvělými antioxidačními účinky. Ty mimo jiné podporují funkci sítnice. A beta-karoten zase pomáhá s lepším viděním i během obtížných světelných podmínek – například za šera. Všechny doplňky stravy od Naturvity koupíte výhodně například v e-shopu Gigalekarna.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *