Woman Flowers Field Model Asian  - jhoyslife / Pixabay

Každý člověk během svého života občas onemocní a potýká se s méně nebo více závažnými zdravotními potížemi. Mnohokrát by tomu tak však nemuselo být. Často se za problémy se zdravím skrývá totiž špatný životní styl. Špatné stravování a nevhodné potraviny, nedostatek pohybu.

Naši předci se stravovali sice prostě a jednoduše, ale přesto leckdy zdravěji než my v současné době. Je to paradox, avšak potravinářský průmysl nám nedokáže poskytnout potraviny v plnohodnotné formě, které by obsahovaly všechny důležité složky. A tak se často potýkáme s nedostatkem minerálů, vitamínů, stopových prvků a antioxidantů. Jak nejlépe zjistit, kterých prvků nebo vitamínů máme nedostatek, abychom mohli optimalizovat jejich příjem?

Vyzkoušet můžete třeba laboratorní analýzu z vlasů. Tato metoda přesně určí, čeho je v těle nedostatek či naopak nadbytek. Dokáže podat člověku celé spektrum informací o jeho těle, orgánech a jejich funkčnosti a také o stavu imunitního systému.

Proč právě analýza z vlasů? Vlasy totiž obsahují mnohonásobně vyšší množství prvků, než kupříkladu krev a další tělní tekutiny a umožňují daleko přesnější hodnocení. Uvádí se, že množství prvků je ve vlasech padesátkrát až stokrát vyšší, než právě v běžně vyšetřovaných tělních tekutinách a lze zjistit dlouhodobý stav jednotlivých prvků a dalších důležitých složek. Laboratorní metoda analýzy z vlasů hodnotí 24 stopových prvků, minerálů a antioxidantů a 5 toxických kovů, ačkoliv ty by se v těle vůbec neměly ukládat. Bohužel se tak stává.

Stále stoupá počet alergiků. Lze téměř obecně říci, že všem chybí hořčík nebo zinek, případně i oba prvky a často i další životně důležité živiny. Analýza z vlasů poměrně přesně prozradí, jaký prvek je zapotřebí doplňovat a navíc také v jakém množství. Další značný problém způsobuje osteoporóza, která se dotýká velké části žen po klimakteriu. V tomto případě analýza z vlasů ozřejmí, zda je vhodné doplňovat samotný vápník, jestli je třeba jej kombinovat s hořčíkem nebo zda je důležité doplnit pouze hořčík.

Přečtěte si:   Letní tábory pro děti, které se nechtějí v létě nudit

Stále širší uplatnění nachází analýza z vlasů v rámci prevence. Lidé si více než kdy dříve dnes právě uvědomují důležitost prevence, která je jedním z klíčových bodů pro uchování dlouhodobého zdraví. Léčba samotného onemocnění bývá často zdlouhavá a nejen zdravotně ale také finančně náročná. Pokud pak choroba přejde do chronického stádia, je léčba ještě náročnější. Je proto výhodnější znát svá „slabá místa“ a pracovat s touto informací tak, aby dopady na zdraví, stejně jako finanční zátěž, byly minimální. V oblasti zdraví, snad více než kde jinde, platí, že je snazší odstraňovat příčinu, než vzniklé důsledky. Právě tady to pak po všech stránkách bolí, někdy do slova a do písmene.

Analýza z vlasů je ale pomocníkem i tam, kde už je na problém zaděláno. A to ať se týká lehčích zdravotních potíží, nebo třeba závažnějších, jakými jsou např. roztroušená skleróza, únavový syndrom a mnoha dalších. Tato analýza dokáže někdy pomoci i oblasti léčby neplodnosti. V některých případech totiž stačí překvapivě jednoduché opatření v podobě úpravy životosprávy s cíleným doplněním chybějících důležitých látek.

Obecně lze říci, že analýza z vlasů je velmi dobrým pomocníkem. Mnozí pacienti, například se zánětlivými onemocněními, chronickými chorobami, svalovými a kloubními potížemi, imunologickými a alergickými problém a mnoha dalšími dosáhli při léčbě s její pomocí dobrých výsledků.

Pakliže vás žádné obtíže neprovází, určitě není na škodu analýzu zdravotního stavu z vlasů zvážit. Účinně tak je možné předejít třeba řadě civilizačních chorob, ateroskleróze, cukrovce a mnoha dalším. Někdy totiž pro správné fungování „hodinového strojku“, jakým je náš organismus, stačí docela málo. Vyvážená strava a správná životospráva. Ne vždy však člověk sám odhadne, co a v jakém složení je pro jeho tělo tou optimální pohonnou látkou.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *