Cat Domestic Cat Dryer Helper Help  - guvo59 / Pixabay

Lidé si rádi usnadňují život, ovšem ne vždy tak rychle, jak by bylo možné. Pokud také přemýšlíte nad pořízením sušičky, ale zároveň byste rádi věděli, co je pravdy na tom, že prádlo z ní vytažené páchne anebo je zmačkané, pak rozhodně čtěte dál. Ukážeme vám, jak je to doopravdy.

Na prvním místě je nutné připustit, že první modely sušiček opravdu zmíněnými nešvary trpěly. Navíc nebyly ani příliš úsporné a místa zabraly tolik, co dvě moderní pračky dohromady. Ovšem za desetiletí jejich existence se už celá řada věcí změnila k lepšímu.

Umělé sušení vaše oblečení rozhodně nezničí

Také máte obavy, že bude vaše oblíbené tričko či sukně po několika sušících cyklech na odpis? Jde o často tradovaný mýtus, jež se však vůbec nezakládá na pravdě. Naopak – barevnému prádlu můžete životnost dokonce i prodloužit, protože nebude docházet k jeho blednutí prostřednictvím slunečního záření a UV paprsků.

A problém není ani v samotném cyklu sušení. Moderní technologie umí být natolik šetrné, že se prádlo během celého procesu dokonce ani příliš nezmačká. Většinu triček, halenek apod. tedy můžete jen pověsit na ramínko či přímo obléknout. Žehlička bude nutná snad jen na pracovní košile. A co vůně čerstvě usušeného prádla? Stačí, když do sušičky nebo pračky se sušičkou vložíte několik aromatických perel a nebudete se stačit divit.

Přečtěte si:   Dárek pro ženy pod vánoční stromek se nabízí i s olivovou příchutí

Při používání sušičky proděláte kalhoty…

Ne, ani tomuto nevěřte. Spotřeba elektrické energie je překvapivě nízká a nezáleží na tom, zda si pořídíte kondenzační nebo třeba ventilační sušičku. Vždy ovšem doporučujeme pečlivý výběr. Všechny sušičky mají na sobě uvedeny hodnoty energetické náročnosti, a to prostřednictvím písmen A-G. A čím blíže k „A“ se dostanete, tím samozřejmě pro vaši peněženku lépe.

A nemáte-li místa nazbyt, pak zvažte kombinace pračky se sušičkou. Vejde se i do malé panelákové koupelny a svou efektivitou i užitností vás příjemně překvapí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *