Disease Medicine Health Medication  - nastya_gepp / Pixabay

Neustále vás trápí chronické bolesti? Je vaší diagnózou degenerativní onemocnění kloubů, artróza, zúžení páteřních štěrbin apod.? Pak byste měli vědět, že jednou z možností řešení vašeho stavu je aplikace kmenových buněk.

Jde o kmenové buňky v podobě koncentrátu SVF (buňky stromální vaskulární frakce, jež v sobě obsahují vysoké množství mezenchymálních kmenových buněk). Tento koncentrát je pak aplikován na postižené místo. A jaké benefity přináší?

Co jsou to vlastně kmenové buňky

Při této metodě se používá materiál, získaný z tukové tkáně. A to buď prostřednictvím lipoaspirace nebo za pomoci starého dobrého odsátí prostřednictvím stříkačky a jehly. A proč chceme vlastně tento typ buněk? Jsou totiž zatím ještě nediferencované – tzn. mohou se proměnit v cokoliv. Mají v sobě tak obsaženy i zárodečné buňky všech částí kloubů a páteře, tedy například:

  • endoderm,
  • mezoderm,
  • ektoderm apod.

Tato léčba kloubů si tak poradí i s regenerací chrupavky, neboť ta se regeneruje právě z mezodermu, což je její zárodečný list.

Nediferencované buňky působí přesně tam, kde je potřeba

Nezáleží tedy na tom, za máte potíže s chrupavkou nebo jinými díly „pohybové skládačky.“ Buňky, získávané z lipidové tkáně, jsou pluripotentní a umí se tedy proměnit prakticky v cokoliv. Vyznačují se vysokým růstovým i regeneračním potenciálem a váš stav mohou zlepšit i za pomoci velmi rychlého a účinného dělení (jinými slovy – rozmnoží se samy, není je třeba doplňovat). Léčba artrózy kmenovými buňkami tak často bývá záležitostí pouhých několika měsíců. Více se dozvíte na stránkách lecba-kloubu.eu.

Přečtěte si:   CZECH FUND ze skupiny DRFG byl hlavním partnerem golfového turnaje ve Slavkově

Zjistíte, jak vypadají konzultace i jak dlouho by mohlo zabrat řešení vašeho problému. Setkáte se s rentgenovými snímky pacientů, kteří tuto terapii podstoupili a zjistíte, zde jde o metodu vhodnou právě pro vaše problémy. Nic tedy neriskujete – můžete jen získat.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *