Vegetables Veges Vegetarian Food

Veganská dieta našemu tělu podle mnoha studií prospívá, ovšem za předpokladu, že jsme zároveň schopni doplňovat všechny nezbytné živiny. Ne vždy je totiž možné spolehnout se výhradně na přírodní zdroje, někdy by měly přijít ke slovu i vhodné přírodní produkty.

Pokud bychom chtěli vyjmenovat ty hlavní vitamíny a minerály, kterých se veganům často nedostává, bylo by to těchto sedm:

  • vitamín B12,
  • vitamín D,
  • omega 3 mastné kyseliny,
  • jód,
  • železo,
  • vápník,
  • zinek.

Vitamín B12 jako hlavní příčina obtíží

Jde o vitamín nezbytný pro správné fungování celé řady metabolických procesů v organismu. Jeho zdrojem je prakticky výhradně živočišná strava a aktuálně oblíbené doplňování prostřednictvím hub, řas či přírodního kvásku není úplně spolehlivé.

Vitamín D chybí celé populaci

Naše tělo není schopno si ho samo vytvořit. V potravinách ho najdete spíše výjimečně a zejména v zimních měsících se nelze spolehnout ani na jeho tvorbu v kůži, vystavené paprskům slunce. Vitamín D se v našem těle podílí zejména na správné funkci imunity, podporuje normální funkci mozku i svalovou regeneraci.

Přečtěte si:   Vše pro vaše bezpečí

A velmi podobně působí i omega 3 mastné kyseliny, jejichž zdrojem jsou zejména ryby a mořské plody, případně i mořské řasy, lněné semínko nebo některé druhy rostlinných olejů.

Nezbytné minerály pro vaši krásu a zdraví

A zapomínat nesmíme ani na jód, železo, vápník a zinek. Podílí se na správném chodu našeho metabolismu, starají se o jeho zásobení důležitým kyslíkem, mají svůj díl na zdraví kostí a zubů a nezapomínají ani na naši dobře fungující obranyschopnost.

Pokud tedy máte dojem, že vám některá z těchto nezbytných složek potravy chybí, vsaďte na přírodní doplňky stravy, vhodné (nejenom) pro vegany. Nabízí je třeba česká firma Naturvita. Vybírat můžete z produktů jako OMEGA 3 VEGAN,  SPIRULINA + CHLORELLA,  VITAMÍN B12,  ŽELEZO plus a mnoha dalších. Výhodně a rychle je pořídíte třeba na e-shopu Gigalékárna.cz

Avocado Asparagus Vegan Vegetables
Jaké složky chybí veganům v jídelníčku nejvíce?
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *