Vybíráte kancelářskou židli do pracovny, jednací místnosti nebo zasedačky? Pak byste si měli osvojit správné zásady výběru kvalitní židle, která bude vám či vašim kolegům sloužit po mnoho dlouhých let. Máme pro vás malý přehled, čeho se při výběru vyvarovat tak, abyste koupí neprohloupili.

Kvalitu levné židle prověřte

Kromě luxusních kožených kousků můžete samozřejmě pořídit kancelářské židle levně. Při jejich výběru se ale mějte na pozoru. Ne každý výrobek je totiž tak kvalitní, jak se na první pohled tváří. Chcete-li přeci jen ušetřit, zaměřte se na materiály, z nichž je židle vyrobena. Zajímat by vás měla nejen samotná konstrukce, ale i potahy.

Je židle ergonomicky tvarovaná?

Pokud pořizujete židli do zasedací místnosti, kde budete během týdne trávit pouze pár hodin, není potřeba sázet na extrémně pohodlné kousky, které svou pohodlností svádí ke sladkému odpočinku. Jestliže ale pořizujete kancelářské židle, na nichž společně s kolegy prosedíte značnou část pracovní doby, sázejte pouze na ty ergonomicky tvarované a polohovatelné.

Přečtěte si:   Ořech je ideální dřevo pro nábytek z masivu

Pozor na dynamický sed

Některé z moderních židlí na našem trhu nabízí možnost dynamického sedu, který dovoluje měnit polohu a zatěžuje střídavě oba sedací hrboly. Sedací (i ostatní) svaly tudíž nejsou zatěžovány tak jako u židlí, které dynamickým sedem nedisponují. Na jednu stranu jde o zajímavý benefit, na druhou o věc, která vás může během práce rušit a rozptylovat. Zvažte tedy, zda je pořízení konferenční židle s dynamickým sedem vhodnou volbou.

Zohledněte kvalitu potahů

Nejdelší životnosti ze zcela pochopitelných důvodů dosahují luxusní kožené židle. Pokud jste ale limitováni rozpočtem, či vám jejich nákup nedovolí svědomí, pak volte ty z kůže syntetické. Nejlevnější kancelářské židle jsou potažené klasickým textilním potahem nebo pohodlnou síťovinou. Nevydrží sice tak dlouho jako židle kožené, na druhou stranu nevyžadují žádnou zvláštní údržbu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *