Bed Bedroom Lamp Bedside Pillows  - ErikaWittlieb / Pixabay

Glamour je něco jedinečného, osobitě okouzlujícího a zkrátka šik. Aby také ne, když toto slovo pochází původně ze skotského „glamer“, což byl výraz pro kouzlo způsobující, že se lidé i objekty zdály svému okolí atraktivnější.

A přesně o tom glamour je. Hlavní roli by v něm měl hrát půvab, ale také jistá útulnost a přívětivost. A kde jinde tedy nejlépe tento styl realizovat než právě v ložnici? Vždyť právě tam hraje bytový textil obvykle hlavní roli.

Výrazné kontrasty, ale nejenom ty barevné

Nepředstavujte si glamour jen jako nějakou ložnicovou formu minimalismu. Neklade důraz na protiklady, viditelné na první pohled. Mnohem spíše sází na rafinovanost. Lesk vs. hebkost? Ne nutně. Plyšové závěsy nebo ložní povlečení z froté doplňuje svůdným třpytem saténu či dokonce pravého hedvábí. To je glamour ve své nejčistší formě.

Když jeden prvek dominuje

Na první pohled se tento styl odkazuje spíše na doby minulé. Nechybí mu záclony, křesla nebo poměrně masivní nábytkové sestavy, od nichž v moderních interiérech spíše ustupujeme. Ovšem ďábel se v jeho případě neukrývá v detailu (jak by řekl třeba Ludwig Mies van der Rohe), ale spíše v jednom výrazném prvku.

A právě od něj se odvíjí celý zbytek stylově zařízené ložnice. Výběr je pestrý. Vaše okolí mohou jako první zaujmout vzorované  barevné záclony, nápaditě naaranžované závěsy (ideálně s použitím střapců a dalších ozdob) nebo třeba moderní povlečení s 3D tiskem.

Fantazii ani materiálům se meze nekladou. Musíte však dodržet ještě jedno základní pravidlo – kvalitu. Materiály, levně vyhlížející už na první pohled, snadno shodí původní myšlenku glamour spíše do nehezkého kýče. A kde se inspirovat? Nejlépe u specialistů, zaměřených přímo na bytový textil. Zkuste to například na Dante.cz s širokým výběrem rozměrů a materiálů, které vaší ložnici jednoduše skvěle sednou. A nemusí jít jen o glamour styl. Na své si přijdou děti, milovníci nápaditých koupelnových doplňků apod.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *