Pro začátek bychom si měli bez příkras říci, že zlaté slitky alias cihličky nejsou v současné době od žádné české mincovny k dostání. Pokud se o ně zajímáte, musíte zpravidla vsadit na produkty švýcarských rafinerií.

Jde o taková jména jako  Argor-Heraues, PAMP a Valcambi, jež se dohromady podílí na rovné třetině světové produkce. Pocházejí ze švýcarského kantonu Ticino, takže se ani jim nevyhnulo nucené dvouměsíční uzavření z nařízení vlády.

Cena zlata je výhodná, cihliček však není dostatek

Jde o značný výpadek na celosvětovém trhu. Jestliže však o investici do drahých kovů uvažujete, určitě se rádi seznámíte i s jinou dostupnější alternativou. Jde o zlaté mince. Mohou vám nabídnout celou řadu výhod.

Především: razí se ve Vídni, tudíž kousek za hranicemi. Koupíte je pod značkou Wiener Philharmoniker (Vídeňský Filharmonik) a každá z nich má hmotnost troyské unce (1 Oz) nebo menší. Jsou vyrobeny z poctivého 24 karátového zlata a platíte jen za něj. Zvolený reliéf je bezplatným bonusem – ovšem o to efektnějším. K dostání jsou např. u specialistů v pražském Obecním domě.

Přečtěte si:   Jsou vaše investice v bezpečí? Pokud zvolíte zlato, tak ano

„Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny.

Sbírat zlaté mince se vyplatí

Proč si tedy nedopřát investiční zlato v tak půvabném obalu? Volit můžete také z mincí kanadských s javorovým listem, amerických s bizony a indiány nebo australských, jimž samozřejmě dominuje klokan.

A jaká je v jejich případě cena zlata? Dovolit si je může i malý investor. Vždyť ty nejmenší lze pořídit už za 5 000 Kč. Nezapomeňte, že nepřiplácíte za přidanou sběratelskou hodnotu, ani neodvádíte DPH. Tím se tyto mince liší od těch běžných numismatických či dalších produktů českých mincoven.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *