Pro začátek bychom si měli bez příkras říci, že zlaté slitky alias cihličky nejsou v současné době od žádné české mincovny k dostání. Pokud se o ně zajímáte, musíte zpravidla vsadit na produkty švýcarských rafinerií.

Jde o taková jména jako  Argor-Heraues, PAMP a Valcambi, jež se dohromady podílí na rovné třetině světové produkce. Pocházejí ze švýcarského kantonu Ticino, takže se ani jim nevyhnulo nucené dvouměsíční uzavření z nařízení vlády.

Cena zlata je výhodná, cihliček však není dostatek

Jde o značný výpadek na celosvětovém trhu. Jestliže však o investici do drahých kovů uvažujete, určitě se rádi seznámíte i s jinou dostupnější alternativou. Jde o zlaté mince. Mohou vám nabídnout celou řadu výhod.

Především: razí se ve Vídni, tudíž kousek za hranicemi. Koupíte je pod značkou Wiener Philharmoniker (Vídeňský Filharmonik) a každá z nich má hmotnost troyské unce (1 Oz) nebo menší. Jsou vyrobeny z poctivého 24 karátového zlata a platíte jen za něj. Zvolený reliéf je bezplatným bonusem – ovšem o to efektnějším. K dostání jsou např. u specialistů v pražském Obecním domě.

Přečtěte si:   Investujte do jistoty a pořiďte si investiční zlato

„Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny.

Sbírat zlaté mince se vyplatí

Proč si tedy nedopřát investiční zlato v tak půvabném obalu? Volit můžete také z mincí kanadských s javorovým listem, amerických s bizony a indiány nebo australských, jimž samozřejmě dominuje klokan.

A jaká je v jejich případě cena zlata? Dovolit si je může i malý investor. Vždyť ty nejmenší lze pořídit už za 5 000 Kč. Nezapomeňte, že nepřiplácíte za přidanou sběratelskou hodnotu, ani neodvádíte DPH. Tím se tyto mince liší od těch běžných numismatických či dalších produktů českých mincoven.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *