Zásnubní prsten - www.eppi.cz
Zásnubní prsten – www.eppi.cz

Výběr zásnubního prstenu je pro mnoho mužů největší noční můra v životě. Nejenže se musí poprat s přáními a představami své drahé polovičky, další překážkou mohou být i finance, které je potřeba na nákup obětovat. A ke všemu je ještě výběr zásnubních prstenů doslova věda. Kdo se má totiž ve všech těch možnostech a názvech vlastně vyznat?

Když už člověk pracně zjistí, že by si drahá polovička přála například prsten s diamantem, nastává dlouhé kolečko hledání a shánění informací o světě zásnubních prstenů a šperků vůbec. V kamenném klenotnictví získáte pouze kusé informace, na internetu je na druhou stranu tolik informací, že člověk vlastně neví, na co se zaměřit. Stačí se však držet pár rad a zásnubní prsten s briliantem bude doma!

Brus diamantu je důležitější než karátová váha

V souvislosti s diamanty většinou slyšíme o karátové váze. Jednoduše jde prostě o váhu diamantu a čím je diamant těžší, tím je taky dražší. Jenže vaše drahá polovička se většinou v okamžik žádosti o ruku příliš o karátovou váhu nezajímá, ale vnímá to, co je na zásnubní prstenu vidět na první pohled. Proto je důležitější brus diamantu.

Brus diamantu totiž určuje, jak budou diamantové prsteny zářit, tedy odrážet světlo. Diamantové prsteny s brusem excellent a very good budou tím správným oslnivým prstene, pro vaši milovanou. Ostudu si ale určitě neuděláte ani s prstenem brusu good. Stejně jako u karátové váhy platí, že čím lepší brus, tím dražší diamant.

Přečtěte si:   Pěkné kabelky zvýrazní vaši image

Barva diamantu není vlastně barva

Barva diamantů se určuje písmeny od D do Z, ale nepředstavujme si, že diamant bude zářivě zbarvený jako duha. Diamant barvy D bude krásně čirý a čím více se označení blíží Z, tím bude diamant více zbarvený do žluta. Ani takový diamant ovšem nemusí být problém, stačí jej schovat do vhodného kovu. Méně čirý diamant a zlatý prsten ze žlutého zlata je taky nádherná kombinace, která okouzlí každou ženu a navíc šetří i peněženku!

Čistota nade vše

Než je diamant vytěžen a použit ve šperkařském průmyslu, žije si tak trochu jako vlastní organismus a tak se prostě stane, že může obsahovat i jiné elementy a nečistoty. Ty mohou být i okem viditelné nebo jsou vidět pouze pod velkým rozližením. Zásnubní prsteny s více nečistotami, kterým se říká inkluze, jsou samozřejmě levnější. Okem nepostřehnutelné jsou ještě diamanty čistoty VS1 a VS2, které jsou ideální variantou pro zásnubní prten!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *