Jsou na dopravu po městě vhodnější skútry nebo elektrokola?

Doprava ve velkých městech vždy byla, je a bude složitá. Proplétat se městským ruchem je náročné nejen na psychiku, ale také na postřeh a reakce. Právě proto jsou jako ideální dopravní prostředky považována jednostopé prostředky, které se snadno ovládají a mají nízké provozní náklady. V posledních letech se jedná především o skútry a elektrokola. Který druh je pro dopravu ve městě vhodnější?

Je zapotřebí znát charakteristiku obou strojů
Nebudeme zde propagovat jeden druh a tvrdit, že elektrokolo je vhodnější a skútry méně, nebo naopak. Každý z nás má na ideální dopravní prostředek do města jiné nároky a každému z nás vyhovuje něco jiného. Proto je vhodné před výběrem samotným znát alespoň základní charakteristiku a přednosti obou dvoukolých dopravních prostředků, abyste se sami rozhodli, který je pro vás vhodnější.

Kentoya

Skútr Kentoya

Začneme se skútry
Jako první druh si popíšeme skútry. Jedná se o klasický malý motocykl, poháněný benzínovým motorem. Pro řidiče skútru platí stejná pravidla silničního provozu, jako pro ostatní řidiče jakýchkoliv motocyklů. Je tedy zapotřebí platný řidičský průkaz, přilba a pro jízdu lze využívat jen silnice. Spotřeba je oproti velkým motorkám mnohem nižší, skútry mají menší průměr kol a lépe se ovládají a jsou vhodné i pro začátečníky. Na trhu je možné vybírat skútr 50ccm i 125ccm v mnoha odlišných designech a variacích.

Kentoya

Elektrokolo Kentoya

Elektrokola jsou klasickým bicyklem
I když na elektrokolech najdeme elektromotor, stále jsou považována za klasický druh kol. Elektromotor totiž neslouží k pohonu, ale jen k usnadnění šlapání. Motor je napájen z akumulátoru, který vydrží, u nejvýkonnějších modelů, dodávat výkon až na 50 kilometrů. U elektrokol není zapotřebí vlastnit žádný řidičský průkaz, od 18 let není povinná přilba a k cestám lze využívat i cyklostezky. Elektrokola už v současnosti využívají dokonce i poštovní doručovatelé. Více ZDE.

Kentoya

Skútr Kentoya

 • Pro tento článek si můžete zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup
  * (uveďte včetně http://)
  * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
  * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
  Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!

  Cena za umístění reklamy pod tento článek je 80 CZK. Tato se zobrazí okamžitě po zaplacení přes platební bránu PAYPAL (tlačítko níže) a zůstane zde na trvalo. Počet reklam pod tímto článekm je omezen na tři. Přečtěte si prosím pravidla a doplňující informace.
Powered by pes502

Zanechejte odpověď

Copyright © 2015 Kvalitní.cz ·