Kentoya

Doprava ve velkých městech vždy byla, je a bude složitá. Proplétat se městským ruchem je náročné nejen na psychiku, ale také na postřeh a reakce. Právě proto jsou jako ideální dopravní prostředky považována jednostopé prostředky, které se snadno ovládají a mají nízké provozní náklady. V posledních letech se jedná především o skútry a elektrokola. Který druh je pro dopravu ve městě vhodnější?

Je zapotřebí znát charakteristiku obou strojů
Nebudeme zde propagovat jeden druh a tvrdit, že elektrokolo je vhodnější a skútry méně, nebo naopak. Každý z nás má na ideální dopravní prostředek do města jiné nároky a každému z nás vyhovuje něco jiného. Proto je vhodné před výběrem samotným znát alespoň základní charakteristiku a přednosti obou dvoukolých dopravních prostředků, abyste se sami rozhodli, který je pro vás vhodnější.

Kentoya
Skútr Kentoya

Začneme se skútry
Jako první druh si popíšeme skútry. Jedná se o klasický malý motocykl, poháněný benzínovým motorem. Pro řidiče skútru platí stejná pravidla silničního provozu, jako pro ostatní řidiče jakýchkoliv motocyklů. Je tedy zapotřebí platný řidičský průkaz, přilba a pro jízdu lze využívat jen silnice. Spotřeba je oproti velkým motorkám mnohem nižší, skútry mají menší průměr kol a lépe se ovládají a jsou vhodné i pro začátečníky. Na trhu je možné vybírat skútr 50ccm i 125ccm v mnoha odlišných designech a variacích.

Přečtěte si:   Cestou necestou severskou chůzí
Kentoya
Elektrokolo Kentoya

Elektrokola jsou klasickým bicyklem
I když na elektrokolech najdeme elektromotor, stále jsou považována za klasický druh kol. Elektromotor totiž neslouží k pohonu, ale jen k usnadnění šlapání. Motor je napájen z akumulátoru, který vydrží, u nejvýkonnějších modelů, dodávat výkon až na 50 kilometrů. U elektrokol není zapotřebí vlastnit žádný řidičský průkaz, od 18 let není povinná přilba a k cestám lze využívat i cyklostezky. Elektrokola už v současnosti využívají dokonce i poštovní doručovatelé. Více ZDE.

Kentoya
Skútr Kentoya
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *