Kvalita z Itálie pro Váš pohodlný pobyt v přírodě
Kvalita z Itálie pro Váš pohodlný pobyt v přírodě

Většina lidí Vám na otázku, co dala světu Itálie, řekne, že je to zejména pizza, kvalitní móda, renesance nebo špičkový fotbal, málokdo si ovšem vzpomene na slavného horolezce Reinholda Messnera, který pochází z německy mluvící části Itálie v jižním Tyrolsku. A byl to právě Reinhold Messner, první pokořitel všech 14 osmitisícovek, který se v sedmdesátých letech spojil s italským výrobcem stanů a plachet Ferrino, z jejichž spolupráce vzešel první stan kopulovité konstrukce. Od té doby není Ferrino pouze italskou záležitostí, ale renomovanou značkou uznávanou v celém světě a jelikož tyto stany nově nabízí eshop pro horolezectví arboristiku a outdoor www.worksafety.cz , rozhodli jsme se Vám tyto stany krátce představit.

Klíč je v použitých materiálech

Značka Ferrino není na trhu žádným nováčkem, a díky své historii, sahající až do konce 19.stol si měla šanci vyzkoušet své výrobky při mnoha příležitostech – od horolezeckých výprav až po válečné konflikty (zejména u konstrukcí polních nemocnic). Není proto divu, že odborníci z firmy Ferrino mají spoustu zkušeností, ze kterých mohou vycházet při navrhování stanů, které budou pohodlné, dostatečně prostorné, voděodolné a přitom lehké a rychle sestavitelné. Toto je umožněno zejména díky duralové konstrukci a radiálním spojkám, která stan nejen ulehčí, ale navíc umožní použití méně vzpěrných tyčí a tím i rychlejší a jednodušší postavení celého stanu. O nepromokavost stanových plachet se postará kvalitní polyester 210 T, který je také mimořádně odolný proti roztržení.

Lehký stan pro dva nebo sídlo pro pět

Ať už jezdíte sami na lehko nebo ve skupině, stany Ferrino pro Vás mají vždy přesně to, co aktuálně potřebujete. Od modelu Ferrino MTB, který váží něco málo pod 2 kg a je vhodný pro lehčí turistiku (zejména cykloturistiku) až po prostorné stany Chanty 5 Deluxe, které sice váží něco přes 20 kg, nicméně poskytnou útočiště celé Vaší skupině. Mezitím existuje celá řada variant modelů pro 2,3 nebo 4 osoby s množstvím příjemných konstrukčních prvků, jako jsou apsidy, více vchodů, úložné kapsy, háčky na svítilny a v neposlední řadě velmi praktické přiložené sety na opravu stanů, které z nich dělají spolehlivého společníka i na cestování po odloučenější přírodě.

Přečtěte si:   Dovolená ve Vysokých Tatrách je stále více atraktivní

Garantovaný vodní sloupec

V dnešní době zdaleka není neobvyklé, že se výrobci předhání v proklamované výšce vodního sloupce, co se týče materiálu, aby tak ukázali prémiovou kvalitu a odolnost svého stanu. Ona je to bohužel pravda jenom tak napůl, protože výška vodního sloupce Vám sice dá informaci o odolnosti materiálu proti promoknutí, nicméně u stanů je důležitá zejména nepromokavost švů, zipů a dalších odnímatelných částí. Stany Ferrino proto přišly s tzv. minimální výškou vodního sloupce, která udává zátěž, při které se do stanu skutečně nedostane ani kapka. Tento vodní sloupec je měřen právě na oněch citlivějších částech, jako jsou spoje, suché i klasické zipy, přídavné části nebo zástěny u okének, díky čemuž máte jistotu, že Vás při daných podmínkách nic nepřekvapí.

Skvělé konstrukční prvky pro ještě větší komfort

Jak jsme psali v úvodu našeho článku, stany Ferrino jsou vytvořeny ve spolupráci s horolezci a outdoorovými nadšenci, kteří, jakožto zkušení cestovatelé trávící ve stanu značné množství času, mají velmi specifické nároky na celkové pohodlí. Výsledkem této spolupráce jsou unikátní ventilační systémy „Air“ a „Camera Air“, které zaručí příjemné spaní i v horkých letních i studenějších zimních měsících , díky čemuž jsou všechny stany Ferrino příjemně univerzální.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *