Moravská vína
Moravská vína
PixelAnarchy / Pixabay

Kdo někdy neokusil lahodnou chuť moravských vín a nenavštívil pravý moravský sklípek, přichází o hodně. Vína z Moravy patří mezi světovou špičku, na kterou můžeme být po právu hrdí. Přečtěte si, která vína jsou ta nejlepší z nejlepších, ať víte, co si máte při pobytu v penzionu na jižní Moravě objednat ke stolu.

V roce 2014 se mezi 1000 nejlepších vín světa zařadilo i 26 vín z Moravy

Do prestižního průvodce nejlepších světových vín 1000 Vins du Monde bylo v loňském roce vybráno šestadvacet moravských vín. Je vidět, že vína z Moravy patří opravdu mezi špičku a garantují kvalitu i za hranicemi našeho státu.

Stovka toho nejlepšího z Čech i Moravy

Největší soutěž vín v České republice – Salon vín ČR – přidělila za rok 2014 titul nejlepším národním vínům, která se ocitla mezi 100 nejlépe hodnocených.

Šampionem soutěže a současně jako vítěz kategorie bílých suchých a polosuchých vín byl vyznamenán Ryzlink rýnský z roku 2011 pozdní sběr Zámeckého vinařství Bzenec. Porotu si získal svojí intenzivní chutí a příjemnou vůní po sušených meruňkách a limetce.

Přečtěte si:   Cizrna - Popelka mezi luštěninami?

Nejlépe hodnocená vína v jednotlivých kategoriích

V kategorii červených vín zvítězil Merlot z roku 2012 – výběr z hroznů Ing. Františka Zapletala. Za bílá polosladká vína vyhrálo Chardonnay z roku 2012 – výběr z hroznů Josefa Fridricha. A pokud se podíváme do kategorie sladkých vín, v ní se nejlépe vedlo Muškátu moravskému z roku 2010 – výběr z bobulí společnosti ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Co se týče skupiny jakostních šumivých vín, v ní vyhrál Sekt Volařík z roku 2010 – pěstitelský sekt Vinařství Volařík.

V soutěži bývá každoročně udělována i cena za nejlepší kolekci vín. V roce 2014 ji za svoji produkci získala společnost Zámecké vinařství Bzenec, s.r.o., která byla se svými 9 oceněnými víny i nejúspěšnější firmou v soutěži.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *