Jarní úklid v ložnici zlepší kvalitu vašeho spánku

 

Jarní úklid v ložnici zlepší kvalitu vašeho spánku
Jarní úklid v ložnici zlepší kvalitu vašeho spánku

Myslíte, že už máte letos jarní úklid za sebou? Vsadíme se, že v ložnici by se ještě pěkný nepořádek našel. Naštěstí tu jsou odborníci, kteří vám rádi pomohou s nápravou.

Jaro je díky kvetoucím stromům a oteplení krásné období, ovšem pojí se s ním i spousta nepříjemností. Za všechny jmenujme například jarní únavu, jarní úklid a také začátek sezónních alergií.

Možná vás překvapí, co všechny tři věci spojuje. Je to ložnice. Přímo tam, uvnitř vaší matrace žije druhý nejčastější původce všech alergií v České republice. Roztočů se nezbavíte ani při sebevětším úklidu a pomůže jedině výměna matrace. Čímž zároveň zkvalitníte svůj spánek a zbavíte se tak nejen roztočů, ale i jarní únavy.

Zbavte se roztočů a mějte postel jen pro sebe

Na výměnu matrace přichází čas každých 5-7 let. V tuto dobu totiž končí její hygienická životnost a zvyšuje se riziko vzniku alergií, astmatu a také atopického ekzému. Při spánku se totiž každý člověk potí a vlhká a tmavá matrace je ráj pro roztoče. Ti se v ní množí stejně jako jejich exkrementy a různé viry, bakterie a plísně.

Přečtěte si:   Proč je kyslík tak důležitý pro život?

Částečně se jich můžete zbavit pravidelným praním potahu a lůžkovin stejně jako důkladným větráním a vystavením matrace přímému slunečnímu svitu. Především alergici by ale pravidelnou výměnu matrací neměli podceňovat.

Nechte si poradit při výběru

Na trhu je ale tak široká nabídka matrací, že je těžké se mezi nimi rozhodnout. Poradíme vám, že roztočům nejlépe odolávají tyto materiály:

  • BIO pěna
  • Studená pěna
  • Latex
  • Pružiny

S výběrem konkrétního modelu vám pak pomůžou dva doktoři. Dr. Sleep a Dr. Spánek jsou vám prostřednictvím jednoduché aplikace k dispozici 24 hodin denně. Zadejte do aplikace základní údaje a ihned se dozvíte konkrétní modely matrací, které vám budou nejvíce vyhovovat.

Novou matraci ale nikdy nekupujte bez zkoušení. Zajděte raději do specializované prodejny označené červeno-žlutou samolepkou, ve které najdete Poradnu pro dobrý spánek. Oba odborníci vám vyhledají ideální matrace, vy si je v prodejně vyzkoušíte a kdo ví – třeba si je rovnou odvezete domů.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *