Pastries Finnish Nut Bread To Bake  - lusekofte / Pixabay

Pokud jste se rozhodli žít zdravě, určitě byste se měli začít zajímat o superpotraviny. S jejich pomocí můžete nejen zlepšit svoje zdraví, ale i kondici. Proto pro vás máme hned 4 superpotraviny, které byste měli zařadit do svého jídelníčku.

Avokádo

Jednou z nejznámějších superpotravin je nepochybně avokádo, které si i u nás získalo značnou oblibu. Tuto superpotravinu je totiž možné využít k přípravě celé řady pokrmů, které jsou navíc velmi chutné. Avokádo je však i bohatým zdrojem zdravých tuků, minerálů a vitamínů. Mezi ty nejdůležitější se řadí vitamín K, C, E, A, B1 či B5. Zároveň je i mnohem větším zdrojem draslíku než běžné banány.

Ořechové máslo

Pokud hledáte superpotravinu, se kterou můžete mlsat, a přitom žít zdravě, zkuste ořechové máslo. To je zdrojem kvalitních tuků a bílkovin, což ocení i milovníci fitness. Kromě toho v něm najdete i vysoký obsah vlákniny, zinku a hořčíku. Ořechové máslo je nadupané i vitamíny, mezi které se řadí vitamín E, B2 či B3. Navíc můžete vybírat z široké škály másel vyrobených například z arašídů, kešu, mandlí a dalších ořechů.

Přečtěte si:   Hledáte opravdu efektivní způsob propagace? Dejte o své firmě vědět pomocí multifunkčních šátků

Quinoa

Tato prastará obilovina se těší velké oblibě celá staletí. Již staří Inkové znali její blahodárné účinky na naše zdraví. Populární se stala především kvůli vysokému obsahu bílkovin, vlákniny a důležitých minerálů, včetně hořčíku, manganu či draslíku. Podobně jako jiné superpotraviny obsahuje i velké množství vitamínů, a to konkrétně vitamín B1, B2, B6 a E. Pro velkou část lidí může být dobrou zprávou i fakt, že quinoa neobsahuje žádný lepek.

Kokos

Mezi superpotraviny se řadí i nám dobře známý kokos, který je skvělým zdrojem vápníku, bílkovin a vlákniny. Samozřejmě v něm najdeme i celou řadu vitamínů a minerálů, které vám pomohou posílit vaši imunitu. Jeho konzumace je však vhodná i pro ty z vás, kteří se snaží o redukci váhy. Kokos totiž napomáhá k zrychlení metabolismu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *