Salar Uyuni Tourism Women Bike  - francescobovolin / Pixabay

Batoh není jen atraktivní doplněk, sloužící pro uložení všech výletnických nezbytností. Může pomoci ochránit i vaše zdraví. Musíte však zvolit ten, jehož design s touto eventualitou počítá.

Na mysli máme batoh s páteřákem, který si zamilují zejména milovníci cykloturistiky. Vždyť přeletět přes řídítka nebo nevybrat zatáčku není zase tak výjimečné. A jen pouhá helma vás před všemi možnými následky neochrání.

Chraňte si nejenom hlavu, ale také záda

I když úrazy hlavy patří k velmi nebezpečným stavům, poškození páteře (a to zejména krční) může zapříčinit doživotní následky na zdraví. Ale právě šikovně zvolený batoh na kolo jim může předcházet.

Nejde o kouzlo, ale o propracovaný design tzv. páteřáků. Batoh sedí pevně na zádech, linie ochrany zad doléhají přesně tam, kde mají. A v případě potřeby účinně odfiltrují nebo alespoň zmírní jakýkoli náraz a zabrání nadměrné deformitě páteře, jež za většinou nejvážnějších úrazů stojí.

Ale nebojte se, nejde o žádné monstrum, určené jen tak dlouhé cyklotúry. Kvalitní sportovní batoh vám umožní páteřák vyjmout a následně ho použít třeba jako obyčejnou pomůcku na pěší výlety. A zcela jistě tuto výhodu oceníte i při čištění.

Přečtěte si:   Vzhůru na Kaňk, aneb výlet s bohatým programem si můžete užívat po celý rok

Co si ještě pohlídat

Dbejte i na to, aby všechny outdoor batohy (a to nejenom pro cykloturistiku) měly integrovaný i kvalitní systém odvětrávání. Vyhnete se tak propoceným zádům. A stejně důležité jsou i nastavitelné popruhy. Chtějte dvě, nebo raději rovnou tři řady, díky nimž se batoh přizpůsobí vašim zádům doslova na míru.

A nezapomeňte na dostatečné množství kapes na drobnosti i nezbytnosti. Z dalšího vybavení by se mohla hodit také:

  • polstrovaná kapsa na brýle,
  • speciální přihrádka na telefon (s ochranou proti vodě),
  • upínací systém na cyklistickou přilbu,
  • integrovaná pláštěnka.

A kde se inspirovat? Vyzkoušejte třeba e-shop Singltrek.cz – oficiální bajkshop tvůrců Singltreků v České republice.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *