Young Woman Meadow Concerns Relax  - silviarita / Pixabay

Jde o jeden z nejdůležitějších vitamínů v našem těle, přesto jeho příjem mnohdy až trestuhodně zanedbáváme. A přitom má v našem těle celou řadu funkcí.

Obvykle si ho spojujeme jen se zdravím kostí a zubů. Víme, že nedostatek vitaminu D může vést ke změkčení nebo dokonce k deformaci kostí. U dětí se tento stav nazývá křivice, u dospělých pak méně známým slůvkem osteomalacie.

Péči o své kosti byste neměli zanedbávat

Pokud se v našich tkáních nenachází vitamin D3 v dostatečném množství, pak se velmi rychle dostaví obávaný úbytek kostní hmoty a s ním samozřejmě i zvýšené riziko nízko traumatických zlomenin. Ještě dříve však na jeho nedostatek poukáže slabost proximálních svalů, což je velmi důležitý příznak.

Proč je vitamín D tak důležitý pro těhotné ženy a jejich děti

Ve hře je zejména vyvíjející se plod. Vit D3 mu dodává vápník, což se pozitivně projevuje prostřednictvím zdravého vývoje jeho kostí. Dále také reguluje sekreci placentárních hormonů a omezuje produkci protizánětlivých látek, které by mohly nově se vyvíjející život vnímat jako nežádoucího vetřelce v těle.

Přečtěte si:   Jak zatočit s akné? Pomůže změna životního stylu a zdravý jídelníček!

Nízký stav vitaminu D u matky pak může také velmi negativně ovlivnit vývoj nervového a imunitního systému. Ve hře je také vyšší ztráta hmotnosti při narození nebo pozdější problémy s řečí a komunikací.

Posilte svůj organismus díky tomu správnému vitamínu D

I když si dokáže naše kůže vyrobit vitamín D díky slunečnímu světlu, ve skutečnosti to jen málokdy zvládne pokrýt potřeby našeho organismu. Sluneční paprsky na ni totiž v našich podmínkách dopadají jen zřídka ve správném úhlu, v létě pak jejich působení navíc blokujeme opalovacími krémy.

Toužíte po posílení svého zdraví? Máte pocit, že vaše imunita už není to, co bývala? Pak vsaďte na sílu přírodní lékárny koncentrovanou v přípravku Vitamín D3 z e-shopu Woldoshop.cz. Dávkuje se jednoduše po kapkách a může se chlubit německou certifikací.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *